Yasminnn pilule i menstruacijaaa

Minamina1234

Postovanje doktore. Pijem vec duze vrijeme Yasmin pilule. Danas sam popila zadnju iz pakiranja i nakon par sad sam dobila menstruaciju. Da li je to moguce i da li je to uopce menstruacija ?

Minamina1234

Nakon par sati* izvinjavam se

Minamina1234

Jos da se nadovezem. Ali je vrlo oskudna. Prvo krene smedjkasto, pa onda jako crveno, pa onda prestane. Nema nista. I sve tako cijeli dan. Sasvim malo bude na ulosku. Mijesaju se boje, smedje, pa crveno, pa prestane krvanje.

Ivo Balenović, dr. med.

POštovana, to je uobičajeno krvarenje nakon oralnih kontraceptiva.

Minamina1234

Postovanje doktore. U braku sam, do sada sam imala nezasticene odnose ali zbog mojih izostanka menstruacije sam morala da pijem Duphaston i ovaj mjesec kontracepciju Yasmin. Tako da sam bila zasticena. Ali jedna stvar mi nije jasna. 4 dana od prestanka uzimanja Yasmin tableta, menstruaciju jos nisam dobila, ali konstantno imam obilnu i rastezljivu sluz kao kod ovulacije. Nije mi jasno sta bi to mogo biti ?

Ivo Balenović, dr. med.

Kod žena koje uzimaju kontraceptive, krvarenje ponekad može i izostati. Što se sluzi tiče, ne mogu odgovoriti bez pregleda. Savjetujem da se javite liječniku.