hormonska analiza

Ksenija

Imam 33 godine i upucena sam ivf postupak. Zanima me da li bi trebala uciniti hormonsku analizu. Ako da, mozete li mi napisati koje tocno hormone bih trebala izvaditi? Unaprijed hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Minimum hormonske analize je odrediti FSH,LH,E2 i prolaktin između 3. i 8. danan m. ciklusa, a u slučaju potrebe mogu se odrediti i testosteron, androstendion (kod sumnje na policistične jajnike) i hormoni štitnjače (kod sumnje na bolesti štitnjače), jer je pokazano da ovi poremećaji mogu nepovoljno utjecati na ishod medicisnki pomognute oplodnje.