Pitanje!

Zula!

Molim vas koliko dana se mora lezati,mirovati nakon skidanja polipa
koji je lociran na grlicu maternice?Hvala unaprijed!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Skidanje polipa s grlića maternice radi se po principu dnevne bolnice, te možete planirati da ćete istog dana biti otpušteni iz bolnice (uobičajeno je zahvat raditi tijekom jutra, a otpust slijedi poslijepodne). Ukoliko se javi neočekivano jače krvarenje liječnik Vam može preporučiti ostanak preko noći u bolnici), ali to najčešće nije potrebno. U dogovoru s Vašim liječnikom pošteda od posla obično traje 2 do 5 dana, a samo prva dva do tri dana morate se sustezati od prekomjerne fizičke aktivnosti.