HPV-letz

Ichbin

Poštovani doktore,
06/22 PAP test: ASC-H susp. HSIL.
08/22 kolposkopija bez displastičnih promjena.
08/22 HR HPV: poz. 52, 58, 68.
Doktor je preporučio letz koji je i učinjen, doktor je bio jako zadovoljan kako je sve prošlo. Savjet doktora je bez odnosa naredna dva mjeseca, ostalo bez ograničenja. Da li je to u redu?
Te, da li je moguće da opet imam probleme zbog ovog hpv-a, da se proces opet pokrene?
Unaprijed Vam veliko hvala na odgovoru.

Srdačan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slušajte savjet doktora. Zahvatom je odstranjena promjena koju je uzrokovao hpv i to se smatra izlječenjem. Da li će se promjene ponovo javiti to ovisi o imunitetu osobe. Dakle, liječe se samo promjene koje uzrokuje hpv. Ako je hpv prisutan, a nije izazvao promjene nije potrebno liječenje.