Izostanak ovulacije

curic.aa

Pozdrav,

Imam redovite menstruacije koje traju cca 5 dana, a ciklus mi je 28-30 dana. Zadnja menstruacija je bila 3.10., što znači da je ovulacija trebala biti 17.10. Na pregledu kod ginekologa sam bila jučer (20.10) gdje mi je rekao da mi je folikul 29mm i da do ovulacije još nije došlo, te da će ona tek sad nastrupiti. Zanima me postoji li mogućnost da je taj folikul toliko narastao, ali da do ovulacije ipak ne dođe?
Napomena: ne mogu pratiti ovulaciju pomoću ovulacijske sluzi jer je imam jako malo te ju ne primjećujem van rodnice.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod te veličine folikula do ovulacije bi trebalo doći.