hpv zaraza pomocu dodira?

marijana

da li je moguce dodirom prijeneti virus HPva..naime prije nekoliko godina jedan me promiskuitetni muskarac dotaknuo prstom"tamo dolje".jos nisam nikada bila kod ginekologa pa pitam samo da znam koja je vjerojatnost.spolni odnos nikada on i ja nismo imali niti je ejakulirao ikada.hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Infekcija humanim papiloma virusom smatra se spolno prenosivom bolesti, a svi ostali modaliteti prijenosa smatraju se samo teoretski mogućim. U mojoj praksi niti u dostupnoj literaturi nisam naišla na način prijenosa HPV koji Vi opisujete u Vašem upitu.