ICSI

Snježana

Štovana dr.Kupešić,
u jednom od vaših odgovora pročitala sam da je u vrhunskim svjetskim centrima uspješnost ICSI postupka 40-50%.Molim vas recite mi u kojim je to centrima.Dva puta sam već bila na ICSI postupku u Sloveniji kod dr.Reš (2000.god)postupak je uspio ali sam u 32.tjednu dobila eklampsiju i izgubila bebu.Prošla sam sve pretrage koje sam trebala i svi su nalazi u redu pa smo se odlučili pokušati ponovo.Prošli mjesec smo išli u Sloveniju na ICSI postupak ali nisam ostala trudna.Namjeravamo pokušati opet na jesen pa bih voljela znati gdje je najveći postotak uspješnosti.
Unaprijed hvala
SNJEŽANA

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Uspješnost postupaka mikroinjekcije kreće se od 25-66% u ovisnosti o nalazu supruga, kvaliteti oocita i dobi pacijentica. U slučaju primjerene kvalitete zametaka nakon intracitoplazmatske injekcije, uredne dinamike njihova rasta i razvoja i primjerene receptivnosti endometrija, šanse za zanošenje su veoma visoke, pogotovo ukoliko se prijenos obavlja u stadiju blastociste. Na postupak mikroinjekcije možete se obratiti na Kliniku za ginekologiju i porodništvo OB Sveti Duh, Kliniku Petrova i Kliniku Vuk Vrhovac.