problem

vesna

Stovana dr.Kupesic,

moj problem je sto se uzasno bojim i sramim otici ginekologu.
imate li koju utjesnu rijec za menehappy?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ginekološki pregled zbog svoje osobitosti zasigurno kod mnogih (naročito mladih pacijentica) izaziva određene ograde, nelagodu, pa i strah.
Moram Vas ohrabriti da sam tijek pregleda nije bolan, te da se prvi pregledi moraju obaviti taktično, bez prisile s detaljnim objašnjenjem tijeka pregleda. Možda je najjednostavnije da se pregled ginekoloških struktura napravi tankom, anatomski prilagođenom vaginalnom sondom, a da se potom učini Papa test (to je najmanje ugodan dio pregleda), koji srećom kratko traje.
Mislim da je jednako važno za prvi pregled naći ginekologa (ili ginekologinju) u koju imate povjerenje i koja će se potruditi da Vam ovaj pregled ne ostane u neugodnoj uspomeni.