ICSI-metoda

Marija

Mozete li mi objasniti (ukratko)sto znaci ova kratica ICSI i koliki je % uspjesnosti da se ovom metodom dobije zeljena beba.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Metoea intracitoplazmatske injekcije spermija ili skraćeno ICSI se upotrebljava kod teških oblika muške neplodnosti kod kojih uobičajenim postupcima izvantjelesne oplodnje (IVFa) nije moguće postići fertilizaciju. Nakon uobičajnog postupka stimulacije ovulacije, vrši se punkcija folikula pod kontrolom ultrazvuka, te se u citoplazmu svake izdvojene jajne stanice (pod nadzorom specijalno konstruiranog mikroskopa s posebno konstruiranom mikropipetom) ubrizgavaju spermiji. Ovaj je postupak izrazito složen i zahtijeva visoku izobrazbu biologa, te znanje i strpljenje cijelog tima. Uspjeh ICSI postupaka je vrlo visok ( u vrhunskim svjetskim centrima doseže 40 do 50 %), a njime se omogućava stjecanje roditeljstva parovima koji do sada o tome nisu niti mogli sanjati.

Marija

Postovana doc.Kupesic

Puno Vam hvala na odgovoru i zelim Vam puno uspijeha u poslu kojega Vrhunski obavljate i privatno.

Hvala.