Inseminacija

Ancica

Postovani!

Molila bih Vas za misljenje glede nase situacije. Suprug i ja smo u braku 3 godine i kroz to vrijeme nije doslo do trudnoce. Ja imam policisticne jajnike, vec nekoliko mjeseci uzimam Klomifen od 5-10 dana i Utrogestan od 15-25. Na folikulometrijama lijecnik je rekao da jako dobro reagiram i da se folikuli "dobro" stvaraju. No, buduci da nije dolazilo do zaceca suprug je napravio spermiogram. Dijagnosticirana mu je asthenozoospermia. Nakon toga smo isli na inseminaciju i toga dana, kada je suprug dao ejakulat lijecnica je rekla da je dosta dobar i da ima 17 mil. pokretnih spermija. Ni ovog puta nije doslo do zaceca. Zeljeli bismo ponovo pokusati, no zanima me sto vi mislite o nasoj situaciji, te da li postoji mogtucnost zaceca uz pomoc inseminacije!
Unaprijed hvala!
Ancica

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga Ankica, treba pokušati sa inseminacijama ukoliko je kod vas dokazana ovulacija. No ukoliko kroz nekih 6 mjeseci ne bude uspjeha, tada svu obradu i vas i partnera treba ponoviti i proširiti.