iscjedak

Ena

Poštovana!
Unazad 2 mjeseca pojavio mi se pojačani gusti, iscjedak bijele boje bez mirisa. Slično gljivicama, ali nije grudasto.Uz to mi se naprave ragade na vanjskom spolovilu, ali opet ne kao kod gljivica(tada malo i krvare, a sada su samo "crte"blunk. Dobila sam Canesten vaginalnu kremu, ali mi nije ni malo pomogla. Osjećam svrbež, i spolovilo mi je crveno. Sve u svemu vrlo neugodno.
Nakon odnosa se stanje jako pogorša. Muž je dao spermu na bakteriološku analizu i čekamo nalaze.
Ja sam napravila sve bakteriološke briseve i to je u redu.
To znači da nije bakterija u pitanju, zar ne? Što bi to moglo biti?
Možda kakav virus? Koje bi, po vašem mišljenju pretrage trebala još napraviti?
Pozdrav od Ene

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Iscjedak ovakve boje, koji izaziva subjektivne smetnje kao kod Vas, zahtijeva mikrobakteriološku analizu cervikalnog obriska (bris na klamidiju, mikoplazmu, aerobe i anerobe) . Po potrebi se može savjetovati učiniti i određivanje i ev. tipizaciju HPV (humanog papiloma virusa). Tek nakon uvida u rezultate pretraga Vas i Vašeg supruga može se ordinirati optimalni oblik sistemske (antibiotske) i lokalne terapije (vaginalne kreme, vaginalete).