iscjedak

dunja

Poštovana!
16. siječnja ove godine rodila sam prvu bebu.Porod je prosao u redu.Prije tri tjedna sam dobila menstruaciju koja je trajala 4 dana i bila srednje obilna.Ali od prošlog tjedna imam krvavi iscjedak koji se uglavnom sastoji od samo nekoliko kapi krvi.To već tako traje oko 5 dana.Zanima me da li je to normalno ili bi trebala posjetiti svog ginekologa?Hvala

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko nemate subjektivnih tegoba prve menstruacije nakon poroda mogu biti manjeg intenziteta i nalikovati sukrvavom iscjetku, te Vas ova pojava ne bi trebala zabrinjavati. Posebno važan podatak je da li imate kakve subjektivne tegobe (bolovi, osjećaj nelagode u maloj zdjelici i sl), te da li dojite. Ukoliko imate kakvu subjektivnu smetnju savjetovala bih da se obratite nadležnom ginekologu. Ukoliko pak dojite menstruacije mogu izostati ili se javljati sporadično i u nepravilnim razmacima.