iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, krvarenje odmah po Vikeli nije bila menstruacija.
Ovo što ste dobili danas se smatra menstruacijim.

petra.3

Posrovani, pijem Yaz 8 mjeseci redovito. U subotu sam imala spolni odnos s deckom i svrsio je u mene. U nedjelju mi se povjavio lagano bjelkast i pomalo zuckast sluzav iscjedak slican ovulacijskom. Znam da je ovulacija skoro nemoguca, ali zanima me je li to bila ovulacija.

nana20

postovani, imam spolne odnose sa deckom, pri kojem ne svrsi u mene. Međutim, jucer sam trebala dobiti menstruaciju(kako inace racunam ispada tako) zadnja mi je bila 12.06, prije tog 11.5, a danas mi se pojavio smeđi iscjedak koji se pojavio takoder 7. i 8. u ovom mjesecu, i bio vrlo mali,bila sam malo prehlađena, a sad sam jako zabrinuta,moze pomoc,hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Petra nije ovulacija. Upala u rodnici.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nana smeđi iscjedak nije menstruacija.
Pričekajte koji dan da krene prava menstruacija.

zabrinutaaaaa

Dokore, imam jedno pitanje... vec dva dana imam pojacani iscjedak i svrbez i peckanje, mazala sam sa plimikol masti i onda mi je poceo onako biti zuckast i ostavlja mi zuckaste tragove na gacama, koje su onako malo kruce i imam osjecaj kao da sam dobila mensttuaciju.. zadnju mensttuaciju sam imala 2.7. I imam neredovite od 30 do 45dana 12.7 sam imala pokusaj odnosa, ali nije usao do kraja...
Malo se brinem, sto bi moglo to biti? Jel bi trebala nest drugo koristiti????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite u rodnicu Canesen vaginalnu kremu kroz nekoliko dana.

NaIva2

Poštovani,
menstruacija mi je završila prije 10-ak dana, prve dane mi je iscjedak bio normalan, zadnja 3 dana imam vodenasti iscjedak pomjesan roskastom krvi, prvi dan je bio više smeđ i gušći, a sada je rijeđi i svijetlo rozkast. Ne osjećam peckanje, a ni nema iscjedak nikakav miris. Također osjetim bolove u trbuhu u zadnja 3 dana. Pijem pilule trinovum vec godinu dana, spolni odnos nisam imala dosta dugo, menstruacije su mi uredne (28-30 dana ciklus). Nikad nisam imala takav iscjedak pa sam zabrinuta, a trenutno ne mogu ginekologu jer sam u drugom gradu, pa me zanima od cega bi to moglo biti?
Hvala na odgovoru. Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom krvarenju uz pilule. Nastavite s uzimanjem i ne brinite oko toga.

Tanjch15

I da napomenem, ovih dana sam bolesna, i imunitet mi je slabiji..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Više vam neću odgovarti jer pitanja postavljate na više mjesta. LP.

smjesko.2409

Postovani,

Molila bih vas za pomoc. Naime, prosli tjedan mi je iz urinokulture izolirana eserihia coli za koju sam trebala biti klavocin bid od 1 g. Istovremeno sam obavila ginekoloski pregled te mi je ginekologica uvidjela kako imam neku upalu - nije tocno dijagnosticirala koju (jos cekam nalaze papa testa) - te mi je za istu propisala geonistin vaginalete. U trenutku ginekoloskog pregleda mi je receno kako desni jajnik uredno ovulira, lijevi malo kasni, a s organima je sve u redu.

U isto vrijeme sam pocela piti klavocin i koristiti vaginalete. Treci dan sam primjetila obilan, ucestali zuti iscjedak koji je ponekad kremast, ponekad s grudicama, a ponekad je uobicajen, ali izrazito zute boje. Isti nema mirisa, ne zaudara ni na jedan nacin.

U medjuvremenu (vikend) sam se prehladila, pa kada sam isla po aspirin u ljekarnu, njih sam pitala je li mi to mozda reakcija ili nuspojava na tablete i/ili vaginalete, receno mi je kako ne vjeruju da je to u pitanju, vec da je vjerojatno proces ciscenja i da nastavim s terapijom. Potom sam zvala ginekologicu i narucila se, medjutim pregled mi je tek iduci tjedan.

Zadnju vaginaletu sam koristila prije dvije noci, a zadnji klavocin jucer ujutro. Medjutim i danas primjecujem iscjedak isti kao gore opisan. Zeljela sam vas pitati za misljenje dok ne odem na pregled. Smatrate li da je rijec o ciscenju upale ili necemu drugom?

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navednom vjerojatno se radi o gljivičnoj upali koja je česta nuspojava prilikom korištenja antibiotika. Savjetujem da u ljekarni podignete neki od vaginalnih antimikotika koji se mogu dobiti i bez recepta. Kod žena koje imaju česte probleme s gljivičnim upalama preporučljivo je korištenje vaginalnih probiotika koji pomažu uspostavi normalne vaginalne flore.

Gud4

Postovani, molim Vas za odgovor
Imam obilniji bijelo zuckasti iscjedak s neugodnim mirisom bez svrbeza, peckanja i svega ostalog. 11. dan ciklusa mi je tj pocetak plodnih dana. Na nekim stranicama pise da je to normalna pojava koja se događa tjedan dana prije ovulacije te da ce mi se regulirati kako cu biti sve blize ovulaciji. Molim Vas da mi odgovorite sto bi to moglo biti?
Unaprijed se zahvaljujem, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iscjedak oko ovulacije je obilan, vodenast i rastezljiv. Prema onome što ste opisali moguće da se radi o upali. Savjetujem da se javite liječniku radi terapije.

beba113

Poštovani, mene zanima kakav iscjedak je znak rane trudnoće ili implantacije? Jesam li ga mogla osjetit peti dan nakog odnosa (nezastićen, ali bez ejakulacije)? Naime tada sam prilikom tusiranja osjetila veću količinu skliskog iscjedka koji se nije dao lako isprati obicnom vodom, rastezlijiv, popraćen laganim grcevima u stomaku, prema kalendaru dan ovulacije, ali muci me taj odnos pet dana prije?
Hvala puno unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iscjedak koji ste osjetili je posljedica ovulacije. Implantacija se dešava oko tjedan dana nakon oplodnje i može biti popraćena oskudnim krvarenjem.

Malamu87

Postovani doktore, imam 32god...nakon drugog poroda desava mi se krvarenje koje traje 3 do 4dana u vidu sukrvice jedva vidljive i to samo kad se obrisem vec 2 godine..ne desava se svaki mjesec nego se to desi svake pola godine..znaci 4puta do sad...(ovulacijsko i anovulacijsko krvarenje iskljuceno).. bila sam kod 3 ginekologa..na preko 10 ultrazvuka..sve je uredno, maternica cista, zadebljanje endometrija odgovara svakoj fazi ciklusa, bez cista..nisam radila briseve za spolne bolesti.papa test uredan..radila sam 4 u 2 godine znaci svake pola godine..bez ikakvih cinova i promjena..i prijasnji papa testovi uredni..bojim se raka grlica maternice..da li bi trebala na kolonoskopiju ili mogu vjerovati ovim papa testovima? Da li trebam traziti kolonoskopiju ili se ona ne radi kod urednog papa testa? Hvala unaprijed

Malamu87

Mislila sam na kolposkopiju blunk

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kolposkopija se radi samo kod lošeg nalaza papa testa (ukoliko postoji atipija stanica - CIN-ovi). Možete vjerovati nalazima papa testa i kolposkopija kod Vas nije potrebna.