Iscjedak

petra29

Postovani,
Posljednjih dana imam blagi zuckasti iscjedak u malim kolocinama Sto mislite s cime je to povezano. Nrmam nikakve dodatne reakcije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o upali. Savjetujem da se javite na pregled.

ivana1805

Poštovani,

pijem lindynette 20 već otprilike 3 godine i nikad nisan imala problema. Posljednjih nekoliko mjeseci nisam radila 7-dnevnu stanku. Prije otprilike 3 tjedna, uslijed toga što sam pila tablete, dobila sam menstruaciju koja je trajala otprilike 10 dana,a otkako je krvarenje prestalo imam svakodnevno smeđi iscjedak. Je li zaštita smanjena? O čemu se točno radi?
Hvala vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju do kojeg je došlo jer niste napravili 7 dnevnu stanku. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu, ali savjetujem da tablete uzimate onako kako piše u uputama.

sanidica

Postovani, suprug i ja smo odlucili da radimo na bebi. Do sada nikada nije ejajulirao u mene dok su mi plodni dani,ovog meseca da . Medjutim uvek kada ejakulira u mene meni se malo dole da kazem poremeti. Trenutno imam problem da mi se sekret oseca, nekad imam osecaj da je miris ribe, moj suprig kaze da je to miris sperme, iz mene posle odnosa izadje ostatak sperme i ima bas jak miris. Nemam nikakav svrab ali mi je taj miris veoma cudan. Prosli put sam dobila 29.12 trajala je otprilike do 5.01. Po kalendaru sada su mi plodni dani. Je li tako ? Hvala unapred i izvinite na dva postavljena pitanja. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana plodni dani su između 11. i 14. dana ciklusa. Prema navedenim simptomima imate bakterijsku upalu.Javite se liječniku radi terapije.

Mspolj131

Poštovani, imam 27 god pratimo polip na stjenki maternice vec neko vrijeme, trenutno sam na terapiji dulphaston, zadnju menstruaciju sam imala 17.12., nakon tog bas u vrijeme plodnih dana nezašticene odnose sa ejakulacijom . Ciklusi su mi redoviti 28-30 dana, trebala sam dobit sad prije koji dan no zadnja 3-4 dana samo smeđi (tamni) iscjedak. (Znalo je bit i prije al samo dan prije nego sam dobila) Imala sam grceve i bolne grudi kao pred svaku m no sve se nekako smirilo. Molim Vas recite dal je taj smeđi iscjedak neko pred ciščenje zbog polipa ili da radim test? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Moguće da se radi o implantacijskom krvarenju.

Mspolj131

Hvala Vam na odgovoru, danas su mi se ipak naglo vratili grcevi tj bolovi i počelo je lagano krvarenje. Pa sad nisam sigurno dal ima potrebe da ipak radim test?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko bi krenulo uobičajeno krvarenje nema potrebe za testom.

Klaic112

Postovani!
Naime prije tj dana mi je zavrsila menstruacija. Koristila sam i uloske i tampone. Ja nikada, ali nikada ne izlazim iz kuce bez ulozakaa iako nemam menstruaciju zbog jakih iscjedaka od kad znam za sebe. Procitala sam negde kako stalno nosenje ulozaka, sprejanje vaginalnog podrucja, primjena krema i mirisnih sapuna mogu izazvati upale i iritacije, a ja to sve koristim za tamo dolje (znam sada da nebih smjela i vise necu) i napominjem da odrzavam higijenu. Naime jos tijekom menstruacije javio se svrbez na podrucju malih i velikih usana i na podrucju ulaska u rodnicu. Svrbez nije jak ali je neugodan, takoder nema oticanja niti pretjeranog crvenila vagine. Iscjedak je bio prozirne do blago bijelkaste boje i neugodna mirisa. Zadnjih par dana 2 puta sam u iscjetku nasla tragove krvi, vrlo male i jedva primjetne sto me dodatno zabrinulo. Napomenula bih kako imam probleme sa stitnjacom te sam pila tablete euthyrox do neki dan, bas sam prestala sa sestomjesecnom terapijom i bila na vadenju krvi da se vidi stadij uspjesnosti lijecenja. Uglavnom, danas se iscjedak pogorsao, na gacama je bilo gustih, bijelih grudica. Kako sam pocela razmatrati svakakve bolesti javila se i bol u bubregu te u jajniku (desnom) ali nisam sigurna da li je to zbog nepravilnog sjedenja, razmisljala o tome ili pak o necem trecem. Takoder napominjem kako vec godinu dana nisam spolno aktivna nikako. Svakako mislim posjetiti ginekologa ali zbog poduzeg cekanja bi htjela cuti Vase misljenje. Takoder planiram kupiti kremu plymicol kako bi ublazila svrbez. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom najvjerojatnije se radi o gljivičnoj upali. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika (Plimycol, Rojazol, Canesten, Vagisan myko kombi...)

Mspolj131

Poštovani, pošto sam u ovoj temi vec pisala pišem ponovo no sad drugim pitanje. Znaci pratimo polip na stjenci maternice malo više od 2 god. Sad sam 2 mj na Dulphaston terapiji. Moji uzv nalazi su bili ovakvi 10.10.18 uterus 72*43 endometriski polip cca 2 cm, 9.11.18. Uterus 72*46 endometralni polip 18*13mm, 5.12.18. Uterusrvf 72*45 i danas 21.1.19 uterus 42*30, polip kavuma 8*6mm. Doktor mi nije ništa rekao pa sam kod kuce usporedila nalaze. Molim Vas mozete li mi reci jel ta razlika zbog terapije tj jel se polip smanjuje? Unaprijed hvala

Joks995

Postovanje, imam jedno pitanje za Vas. U novembru sam dobila menstruaciju 11.11.2018 zatim u decembru 12.12.2018 sto znaci da mi ne razlika izmedju ta dva ciklusa bila 32 dana.. obicno dobijam od 28-30 dana uvek su mi redovne menstruacije i nikada ne kasne.. Prvi dan poslednje menstruacije mi je bio 12.12.2018 ja sam rizican odnos imaala 17.12. gde ne znam da li je bilo sta dospelo od mene od svega pa me interesuje da li je moguce ostati u drugom stanju petog dana ciklusa a pritom mi je bilo pri kraju imala sam mozda samo malo krvi skoro pa nistaaa..?
Bila bih Vam neizmerno zahvalna na odgovoru jer me mnogo muci da li je moguce zatrudneti u toku menstruacije tacnije 5og dana?
Unapred hvala!
Srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mspolj, prema mjerama polip se smanjuje. Polip nije ništa drugo nego previše narasla sluznica maternice koja se svakim menstruacijskim krvarenjem odbacuje. Moguće da se tijekom krvarenja odbace dijelovi polipa ali i polip u cjelosti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Joks995, 5. dan ciklusa spada u neplodne dane i trudnoća u nije moguća.

Mspolj131

Hvala vam na odgovoru. Od 9 mj do 12 sam bila kod 4 do dokora trazila sam mišljenje, svi su rekli da taj polip treba odstranit iz razloga jer je tu predugo znaci više od 2 godine vec skoro i 3. No moj novi ginek mi je ipak dao da probamo terapijom, pa sam sad iznenađena da se to u tako brzom roku moze smanjit ili je pogodio terapiju. Znaci prema ovom postoji mogucnost da ode tarapijom bez operacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Polip je dobroćudna izraslina unutar maternice. Ponekad se može spontano odbaciti tijekom menstruacije. Ne možemo znati da li će se i kada to desiti. Menstruacija se potiče duphastonom. Ukoliko polip perzistira dulje vrijeme preporučljivo ga je odstraniti kirurškim putem - histeroskopijom.

petra29

Postovani,
Koristim geonistin vec 3 dana i povukli su mi se simptomi, mislite li da trebam jos 3 dana koristiti?
I tijrkom dana koristenja mi cijrla tableta izade i prilikom svakog brisanja je li to normalno i nakon koliko dana prestane?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzmite svih 6 vaginaleta. Stavljajte ih navečer prije spavanja duboko u rodnicu.