Iscjedak

Mspolj131

Poštovani, pošto sam u ovoj temi vec pisala javljam se ponovo. 27.5. Rađena mi je histeroskopija endometrijskog polipa na stjenci maternice koji se pratil duze vrijeme,nakon dva dana bila sam puštena iz bolnice,sve je prošlo super. Iscjedak tj krvarenje je bilo dosta slabo i prestalo je kroz par dana. No evo danas (5.6.) se ponovo vratilo smeđi iscjedak sa tragovima krvi, te osjecam laganu tupu bol. Pošto je danas 14 dan ciklusa (prvi dan bio je 23.5) pretpostavljam da se radi o ovulacijskom krvarenju no brine me da nebi bilo nešto drugo. Kod doktora idem na kontrolu za dva dana. Dal da se javim doktoru prije il moguce da je ovulacija. Hvala na odg.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom u pitanju je ovulacijsko krvarenje. Nema razloga za brigu.

Mspolj131

Hvala na odg. Molim Vas samo još jedno pitanje. Kroz koji vremenski period sad nakon te histeroskopije mogu počet pokušat sa trudnocom? Jel treba proć neko duze vrijeme? Hvala..

Ivo Balenović, dr. med.

Možete odmah početi raditi na trudnoći. Histeroskopijom je uklonjen polip koji nije ništa drugo nego sluznica maternice koja je hipertrofirala (previše narasla).

Nera59

Postovani, unazad 10-12 dana imam smeckasti iscjedak koji nekad postane krv,nekad je ljepljiv nekad vodenast,u slabim je kolicinama, ulozak uopce nije potreban samo se nekad pojavi preko dana, trebala bih vaditi hormone zbog poremecaja u menstruaciji pa me zanima da li mogu uzeti Duphaston da potaknem menstruaciju posto ovo sto traje ne smatram mjesecnicom niti bih znala koji je dan “pocetak ciklusa” kako bih izvadila spolne hormone? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete uzeti duphaston 2x1 tabletu tijekom 10 dana.

Mspolj131

Poštovani, pisala sam vec u ovoj temi pa imam opet jedno pitanje. Nakon histeroskopije menstruacija mi je kasnila više od 10 dana, pitala sam doktoricu dal mogu uzet dulphaston da si malo izreguliram zbog ljetovanja, opcenito da mogu pratiti cikluse a i zbog planiranja trudnoce. No nije mi rekla kak ga uzimati, dal 15 dana 2x1 na dan ili 1x1. (Koristila sam ga i prije al nisam sigurna kad početi i koliko) Pa vas molim za savjet.. Hvala..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Duphaston se uzima 2x1 tableta dnevno.

Mspolj131

Poštovani, molim Vas za pojašnjenje, uzimam Dulphaston i poćela sam primjećivati lagano svjetlo smeđi iscjedak jako oskudan za sad, te laganu tupu bol sa grčevima kao pred menstruaciju (vec 2-3dana) Terapiju bi trebala uzet još dva dana. Kao uvijek menstrucaija mi je dolazila par dana nakon prestanka uzimanja. Dali je moguce da krene prije bez obzira na tablete? Imala sam nezaštićene odnose prije plodnih dana a i za vrijeme. Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste imali odnose, uradite test na trudnoću. Moguće da se radi o implantacijskom krvarenju.