iscjedak iz bradavica

Ivana

Poštovana doc. Kupešić!
Unazad dva dan primjećujem oskudan proziran iscjedak iz bradavica, jednom prilikom je bio bjelkast malo ljepljiv. Postoji mogućnost da sam trudna, jer imam neke simptome, ali još nisam napravila test jer mi je tek 26. dan ciklusa. Da li je ovakav iscjedak zabrinjavajući?
Hvala na odgovoru,
Ivana

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko se ne radi o trudnoći ili stanju nakon trudnoće, iscjedak na bradavice naziva se galaktoreja i svakako zahtijeva dodatnu obradu. Prije svega određivanje razine prolaktina u serumu, a preporuča se učiniti palpacijski pregled dojki, ultrazvuk i ev. razmaz i citološka analiza iscjetka.