ISTJECANJE PLODNE VODE

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom da sumnjate na otjecanje plodne vode morate se javiti liječniku. Ginekološki i ultrazvučni pregled jedini su načini da se to ustanovi. Prema tome će se odlučiti o daljnjim postupcima, ukoliko će biti potrebni.

LanaA30

Poštovani,
Desi mi se ujutro kad idem prvi put na toalet da mi iscuri dosta vodeni, prozirno /mliječno bijeli iscjedak. Malo je veca količina, no ne ponavlja se tokom dana. Ponekad je i svijetlo žuti iscjedak. Muči me količiniski te rijetkost, je li može to biti plodna voda?
Trenutno sam 17+2 tjedana.
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško da bi u ovoj fazi trudnoće curila plodova voda sama od sebe bez simptoma otvaranja kao što su krvarenje i bolovi, Vjerojatno je u pitanju pojačan iscjedak, uobičajen u trudnoći. Za svaki slučaj, javite se liječniku radi pregleda.

anamarija30

Pozdrav sad sam u 34tjednu trudnoce imala sam pregled prije 5 dana sto mi je ginekolog rekao da sam zatvorena. Plodna voda oke po posteljici bijele tockice beba okrenuta prema dolje. Naime ja vec dva dana teze hodam pritisak i bol u vagini sluzav iscjedak i mokre gacice po malo ko da mi je mokraca pobjegla. Da li je to plodna voda??? Da li da panicarim ??? Doktor je rekao da bi mogla prije termina rodit. Molim savjet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko sumnjate na otjecanje plodove vode obavezno se javite u bolnicu. Da li je došlo do prijevremenog otjecanja plodove vode može se ustanoviti isključivo pregledom.

IvaLu

Poštovani,

U 23 tjednu trudnoce sam i zadnja dva dana tokom dana mi gacice budu mokre uz rubove.Ne mogu definirati da li je rijec o mokraci,znoju ili necem istjecanju plodne vode.Postoji li jos neki simptom koji bi ukazivao na istjecanje plodne vode osim mokrog donjeg tublja.Hvala i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da sumnjate na curenje plodove vode, savjetujem da se javite na pregled. Jedino na taj način može se utvrditi radi li se zaista o prijevremenom prsnuću vodenjaka. Ne postoje nikakvi posebi simptomi koji bi ukazivali radi li se baš o plodovoj vodi ili je nešto drugo razlog mokrih gaća.

martad12

Poštovani,

Trudna sam 18+4 tj, već par dana primjećujem pojačani iscjedak, pogotovo kod pajčane fizičke aktivnosti.
iscjedak je vodenast bez mirisa, ponekad bjelkast u količini da par puta dnevno moram mjenjati donje rublje.
da li je moguće da je to curenje plodne vode?
kako razlikovati iscjedak od plodne vode?
hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o pojačanom iscjetku, što je uobičajeno u trudnoći. No, ipak savjetujem pregled jer je to jedini način da se postavi točna dijagnoza.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se liječniku. To je jedini način da se utvrdi radi li se o curenju plodove vode.

martad12

Poštovani,

Bila sam na kontroli, ginekolog me uputio u bolnicu gdje su mi uzeli briseve i test kristalizacije.
Brisevi su u redu, test kristalizacije negativan.
Dobila sam 6 vaginaleta.
No primjetila sam da kod korištenja vaginaleta ujutro/u noci se iscjedak (vodeni) jos vise pojaca, ujutro mi gacice budu skroz mokre.
Da li je to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je pregledom ustanovljeno da plodova voda ne curi, radi se o pojačanom iscjetku.

Mirela2011

Poštovani, trudna sam 15+2 pre dva dana sam bila na pregledu gde je sve u redu, beba, posteljica i normalna količina plodove vode, ali ja već dva dana imam konstantan vodenkast iscedak, bez boje, mirisa, ponekad bude beličast ali mislim da tu boju poprimi od utrogestana, brine me da nije u pitanju plodova voda? Krvna slika uredna, jedino je CRP 4 i Leukociti 10.7, urinokukutra i brisevi radjeni pre mesec dana sterilni, inače imam peska u desnom bubregu i pijem velike količine vode tako da konstantno imam potrebu za mokrenjem, ali opet mislim da taj iscedak nije urin jer nema boju.
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli može se isključiti curenje plodove vode. U trudnoći je često pojačani iscjedak.