ivf

sara

Štovana doktorice,
Molim Vas da mi odgovorite kolika je prosječna cijena IVF postupka u RH, te da li postoji mogućnost da HZZO snosi troškove postupka.Hvala

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Do sada je HZZO snosio troškove IVF postupaka (tri pokušaja do dobi od 38 godina). Nisam upoznata s bilo kakvim promjenama koje bi nastupile na tom planu, ali za svaku informaciju bilo bi poželjno da se obratite diren+ktno na HZZO. Svakako za pokušaj IVF-a morate imati valjanu uputnicu od strane liječnika specijaliste ginekologa u primarnoj zdravstvenoj zaštiti. Približna cijena (ukoliko nemate uputnicu) i državljanin ste RH kreće se između 3800 - 9000 kuna ovisno o metodi izvantjelesne oplodnje koja se provodi, kao i danima boravka u ustanovi. O svim detaljima molim Vas da se obratite u HZZO.