IVF-ICSI

Biljana

Poštovani!
Zanima me koliko se plaća postupak IVF_ICSI? I plaća li se ako se postupak vrši prvi puta?
Hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Postupak izvantjelesne oplodnje i ICSI postupak (intracitoplazmatska injekcija spermija) za naše osiguranike ide na uputnicu ukoliko je: 1. neplodni bračni par iscrpio ostale mogućnosti pomognute oplodnje, 2. ima medicinski postavljenu indikaciju za IVF ili ICSI postupak, 3. minimum pretraga koje su nužne za uključivanje u postupak, 4. manje od 38 godina za ženu,5. uredan homonski status,6. zadovoljavajući nalaz spermiograma, te 6. manje od 3 pokušaja na teret HZZO-a.
Ukoliko se postupak želi plaćati tada se cijene formiraju prema tzv "plavoj knjizi" ili individualno od bolničke ustanove do bolničke ustanove ( u ovisnosti kako je cijene formiralo ravnateljstvo bolnice i njihovo upravno vijeće). Prema mojim informacija cijene za IVF postupak se u bolnicčkim ustanovama u našoj Republici kreću između 4000 i 8000 kuna, a za ICSI postupak između 10000 i 12000 kuna. Za napomenuti je da je za strane državljane cijena usluge dvostruko veća.

Zorana

Poštovani,
zanima me da li je kod IVF-a uspješniji Gonal ili Pergonal (problem je kod supruga )?

Hvala