izostanak menstruacije

n.ena

Postovani, poslednja menstruacija mi je bila 26.1.2017. Jos uvek nisam dobila. Do sada menstruacije uvek su mi bile redovne. Isti datum ili dva dana pre ili posle. Bila sam kod ginekologa na pregled. Rekla mi je da me vidi znake trudnoce, ali i da mi je materica zadebljana. Sa deckom sam imala odnose bez zastite. Od pocetka veze imamo odnose bez zastite. Ali imam neke simptome kao sto su bolovi u lumbalnom delu, bolovi i nadimanje u stomaku. Cesta mokrenja. Takodje kada je trebala da nastupi menstruacija dva dana sam imala braonkasti sekret. I sada imam povecani sekret bele boje i penusast je. Radila sam i dva testa pre nedelju dana i bila au oba negativna. Da li postoji mogucnost trudnoće ? Ako ne, zasto je doslo do kasnjenja ciklusa. Hvala unapred.
Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko su dva testa na trudnoću bila negativna, a to je potvrđeno i ultrazvučnim pregledom, ne postoji mogućnost trudnoće. Razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni: od stresa, pretjerane fizičke aktivnosti, gubitka tjelesne težine, bolesti do promjena u hormonskom statusu. Preporučio bih da učinite nalaze spolnih hormona.

Edita1801

Poštovani!
Molila bi za Vase strucno mišljenje( znam da niste vidoviti) ali..
Zadnju M dobila sam 4.2 trajala je 7 dana.
Ovaj mjedec sam na taj datum dobila smedi iscjedak koji je trajao tri dana bilo ga je ds sam morala nosit ulozak.
Poslije togaa sam nakon par dana dobila nekakav vodeni bjeli iscjedak sa tockicama tj grudicama(nije peckalo niti svrbilo) pa sam imala i zuti iscjedak. Evo par dana imam vodeni iscjedak koji je nekad obilan nekaad skroz ko da ga nema. Imam sve siptome pmsa no nje jos uvijek nema. Naime prije negdje mjesec dana vjezbala sam bila prehladena dva tjedna, i pala na kilazi 3kg. Spolno sam aktivna vec 3 god uz metodu kondom i prekinuti smosaj tako da smatram da nije u pitanju trudnoca.. Mene zanima dali je moguce da zbog navedenog toliko kasni(oko 15dana) i dali vi mislite da ce doci. Idem gin uskoro ali me jako brine zasto je nema. Inace najvise mi je kasnila 3 dana ili uranila.
Unaprijed Vam hvala!!!

Edita1801

Evo samo da nadodam jutros imam smedkasti iscjedak i dole sam non stop vlazna kao da sam dobila ali opet nista od M sad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni. Prvo treba isključiti trudnoću, a od ostalih razloga tu su stres, gubitak na kilaži, prekomjerna fizička aktivnost, hormonalne promjene... Preporučio bih da što prije učinite ginekološki i ultrazvučni pregled.

Edita1801

Dali je moguce da mi je to smede bilo umjesto mjesecnice, ali mene muci sto ja jos uvjek imam siptome pmsa ko da ce svaki cas stic?!
Hvala puno na odgovoru!!

mirela001

Poštovani,
molim vas za mišljenje. 01.03.2017. bio mi je embriotrensfer, vračene su dvije osmostanične . beta je vađena 13.03. i bila je 87.6, nakon dva dana 15.03. je bila 103, da bi 17.03. bila u padu 86,7. tada sam prestala sa terapijom utrogestana i crinone gela i rečeno mi je da pričekam da prokrvarim. kako je danas već peti dan od prestanka korištenja terapija a ja još uvijek nisam prokurvairla interesira me dali je to u redu? inače u trudnoćama imam jako bolne grudi od početka, tako je bilo i ovaj puta, ali one i dalje ne prstaju boljeti i jako su nabrekle, jako sam umorna i razdražljiva. dali bi trebala otiči na pregled ili da još čekam da vidim kada ću prokrvariti?
puno vam hvala
lp

mirela001

samo da napomenem da ni nemam nikakve naznake da će doći (inače imam par dana prije obavezno smeđi iscjedak) i jučer mi se povavila sluz identična cervikalnoj, prozirna i rastezljiva.

puno hvala
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Edita1801,
smećkasti iscjedak svakako nije mjesečnica, stoga bih Vam preporučio da učinite pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mirela001,
nažalost embriotransfer nije uspio i sada trebate pričekati menstruaciju. Pričekajte još par dana i ukoliko je ne dobijete otiđite na pregled.

Nina Nia

Poštovani, molim za pomoć

Imam 36 godina, u mladosti redoviti ciklusi na 28-30 dana, prije 7-8 godina ciklus se počeo skarćivati pa sam nekoliko puta godišnje ciklus imala na 20- 25 dana. Tada bi menstruacije bile bolne i puno obilnije i trajale po 7-10 dana, inače traju oko 5-7 dana.
Do prije godinu dana sam 1,5 g koristila kontracepcijske pilule yaz. Tada mi je ciklus bio uredan 28 dana, puno slabijeg krvarenja i trajao bi oko 4-5 dana.
U međuvremenu mi je otkriven visoki krvni tlak, glavobolje, često migrenozne imam od 12 godine , nekada su jače, nekada ih nema... Prije godinu dana su mi otkrivene povišene jetrene vrijednosti ( sva obrada je bila negativna, i od tada su u padu). Tada sam prestala sa kontracepcijom.
Ciklus je od tada bio uredan, u 12 mjesecu bio je skraćen, a od tada ponovno na 28 dana. Zadnja menstruacija mi je bila 31.1. 2017. i od tada nisam dobila. Test trudnoće je negativan, kao i potvrda og ginekologice vaginalnim uvz. Ginekologica mi je prepisala tablete Duphaston 2x1 i da ih počnem piti nakon pretrage spolnih hormona. Tada mi je rekla da su policistični jajnici i zadebljan vrat maternice. Nalazi dobijeni u četvrtak su sljedeći.

Estradiol 140.0 pmol/L
Progesteron 0.4 nmol/L
LH 4.0 IU/L
FSH 6.7 IU/L
Prolaktin 8.8 yg/L
Tesosteron ukupni 1.0 nmol/L
Testosteron slobodni 18.1 nmol/L
SHGB 33 nmol/L

Kao i TSH i slobodni hormoni štitnjače
TSH 3.37 referentne vrijednosti 0.34 - 5.8
fT3 6,51 pmol/L 3.84 - 5.99
fT4 6,47 pmol/L 7.85 -14.42

Napominjem da trenutno nisam pod terapijom jer sam se lošije osjećala od terapije za visoki tlak koja mi je promjenjena od strane endokrinologa zbog obrade za štitnjaču (od 12 mjeseca također sam prestala i sa antidepresivima jer nisam osjećala promjenu), glukoza mi je uvijek povišena blizu gornje granice, povišen holesterol, u godinu dana sam se udebljala 12 kg. Često sam plačljiva bez nekog razloga, umorna, bolni zglobvi i svašta ponešto....
Ono što me zanima da li je izostanak menstruacije rezulatat spolnih hormona ili loših hormona štitnjače?
Kada bi trebala početi piti duphaston ( obzirom da menstruaciju još nisam dobila jedino sam prije 3 dana imala jako malo jednokratno krvarenje) ?
I kako bi sve to trebalo utjecati na mogućnost začeća ( nisam imala prethodnih trudnoća) ...
Zabrinuta sam a kod ginekologice i endokrinologa se tek trebam javiti sa rezultatima pretraga....

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
Vaši hormonski nalazi (nizak progesteron) pokazuju da kod vas nije došlo do ovulacije i zbog toga nije došlo do menstruacije. Što se ostalih hormona tiče povišen je slobodni testosteron što ide uz policistične jajnike. Uzmite Duphaston 10 dana da bi došlo do krvarenja. Obzirom na povišen fT3 svakako se javite endokrinologu. Vaši jajnici još nisu izgubili funkciju, ali ovulacije nisu redovite. Što se tiče trudnoće trebali bi se obratiti odjelu za humanu reprodukciju radi neke od metoda potpomognute oplodnje.

Radilica

Postovani, molim odgovor.... poslednja menstruacija je bila 11. februara.... proslo je mesec dana i ja nisam dobila, nakon 9 dana od kasnjenja, uradim beta hcg, koji pokaze vrednost 56,43, nakon tri dana uradim ponovo betu i pokaze 133,6... u medjuvremenu sam uradila nekoliko testova za trudnocu.... poslednja dva testa pokazuju jednu jasno vidljivu crtu i ova druga se vidi- nazire, ali nije tako jasno vidljiva.... molim vas za odgovor, da li je sve ovo ok ili je u pitanju vanmatericna trudnoca???? jako brinem i jako sam zabrinuta, ni posle 15 dana mece nema.....

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
hitno se javite liječniku jer je moguće da se radi o izvanmaterničnoj trudnoći.

tina1983

Postovani,pijem duphastone duze vrijeme,no unatoc terapiji nisam ju dobila,zadnju tabletu sam popila 25.3 prosli mjesec??Svaki put ju dobijem do osmog dana od zadnje tablete,trudna nisam,grudi bolne na dodir?Hvala...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako niste dobili krvarenje nakon duphastona, a sigurni ste da niste trudni, preporučio bih da učinite hormonski status.

Enna123456

Postovani,

Vec sam pisala na neku temu al ne mogu naci. Uglavnom problem je sumnja na trudnocu.
Ciklusi osciliraju 27-33 dana najduzi ciklus 35.dana. Posljednju menstruaciju dobila sam 2.3. A odnos imala 24.3.

34.dan ciklusa na uzv ginekolog rekao da ne vidi trudnocu i poslao vadit betu hcg iz krvi.
35.dan ciklusa beta <0.100 (11.dan od odnosa)

Danas 38.dan ciklusa pijem vec 5.dan duphastone da ubrzam pojavu menstruacije, od nje nikakvi naznaka. U popodnevnim satima uradila pinotest-test na trudnocu negativan.

Dal je imoguce da je ipak u pitanju trudnoca? da je ovulacija bila puno kasnije tad kad sam imala odnos bez zastite/prekinuti snosaj?
I dal trebam ponavljati test, ako da kada?

Te ukoliko se ne radi o trudnoci, kad da ocekivam menstruaciju buduci da mi je 5.dan uzimanja duphastona te imam jos 2.dana da pijem 2×1dnevno.. napomenula bih da sam prije par mjeseci takodjer nakon sto mi je menstruacija kasnila popila samo 2 tablete i odma je uslijedilo krvarenje a sad nakon 9, veceras 10.tablete ni naznake..
Imam povremeno bolove na podrucju bubrega, i glava me boli, nervoza, i nemogucnost koncentriranja.

Uzasno sam prestrasena, pa bi molila ako moze odgovor?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je beta hcg bio negativan 11. dan nakon odnosa i nakon toga još jedan test negativan ne radi se o trudnoći. Krvarenje ćete dobiti tek nakon što prestanete piti Duphastone.

tayad22

Poštovani,imam 17 godina.
Ciklus mi traje otprilike 33 dana,tj svaki mj drugacije.
U 11 mjesecu 31 dan,12 mj 33 dana,1 mj 34 dana i drugi 32..
Danas mi je 38 dan.Tj kasni 5 dan.Imala sam spolne odnose s deckom, ali dok su bili plodni dani koristili smo zastitu.A i opcenito jako pazimo.Nikada nije svrsio u mene.
Pocelo me brinuti pa sam jucer napravila test (ClearBlue)i bio je negativan.Je li to sigurno i hoce li menstruacija doci?Trebam li ici ginekologu po tablete ili ponavljati test?
Hvala unaprijed,lijep pozdrav!

Enna123456

Postovani,
Popila sam terapiju duphastone 7 dana po 2 tablete, al krvarenje nije pocelo.. danas sam uradila u popodnevnim satima test na trudnocu i negativan je (15 dana poslje odnosa). Vec je 41.dan ciklusa i jako sam zabrinuta.
Svi uredni nalazi. E sad me zanima koliko najdulje nakon popijene terapije treba uslijeditienstruacija?