peckanje/zarenje tokom i nakon odnosa

korisnik1501

Postovani, vec neko vrijeme osjetim peckanje, zarenje tokom cijelog odnosa, i 15 min nakon odnosa, s tim da mi je to jako nepodnosljivo, i onemogucuje mi uzivanje tokom odnosa, htjela bih navesti da sam trudna 4 mjeseca, i da sam imala i imam samo jednog partnera. Prije mjesec dana sam zbog tog problema otisla ginekologu rekao mi je da imam infekciju tj tragove krvi u mokraci pila sam antibiotike i zatim koristila vivag vaginalet, zatim mi je rekao da izbacimo lubrikante i da umjesto toga koristimo masilnovo ulje, medjutim i dalje me muci taj isti osjecaj, nista se nije promijenilo.. Mozete li mi Vi nesto preporuciti ili dati neki savjet, Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom da ste trudni i da ste koristili antibiotike postoji mogućnost da je došlo do gljivične infekcije. Savjetovao bih da uzmete neke od vaginalnih antimikotika (Plimycol, Rojazol, Canesten)