Izostanak menstruacijeĺ

NicoleAca

Postovani.
Pila sam antibebi pilule Lindynete pre 10 godina zbog policisticnih jajnika.
Izlecila sam se medjutim pre dve godine sam pocela ponovo da ih pijem zbog kontracepcije.
Dok sam ih pila imala sam redovne i ne obine menstruacije.
Trajale su oko 3-4 dana.
Pre tri meseca sam prestala, prva menstruacija posle prestanka pilula je bila normalna, druga je bila bas kratka jedan dan je trajala, a trecu nisam ni dobila, u vreme kad sam ocekivala da dobijem, videla sam samo krvavi trag, pa posle 10 dana ponovo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko imate spolne odnose savjetujem da uradite test na trudnoću. Svaki izostanak menstruacije, ili menstruacija koja nije uobičajena mora pobuditi sumnju na trudnoću. Naravno, ukoliko imate odnose.