Izostanak mjesećnice a testovi negativni.

nepoznanica17

Poštovanje,
Imam 18 godina i zadnja menstruacija mi je bila 19.11.2019. Imam dečka preko 1 godinu i imamo nezaštićeni spolni odnos. Ciklus mi traje otprilike od 30 do 38 dana s time da nekad zna uraniti par dana otprilike da ciklus traje 28 dana. Menstruacija mi kasni 21 dan s time da ju cijeli 12. Mjesec nisam imala. Trebala sam ju dobiti otprilike 21.12. No nisam. Prvi test za trudnoću sam napravila 29.12. No ispao je negativan, a drugi test za trudnoću sam napravila 10.01.2020. Testovi su bili od istog proizvođaća "Clearblue". Zanima me je li moguće da sam trudna bez obzira što nemam nikakve simptome trudnoće. Ako se ne radi o trudnoći o čemu se onda može raditi? Htjela bi čuti vaše mišljenje jer još nisam bila kod ginekologa ali ovaj tjedan ću otići. I imam redovitu mensteuaciju.

S poštovanjem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme kada su rađeni, testovi su vrlo pouzdani, tako da se najvjerojatnije ne radi o trudnoći. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem da uradite hormonsku analizu.