White Spots

Dimka

Postovani, u 21. tjednu otkrili su bebi White spost na srcu. Isla sam na dopelr gdje se sve pokazalo u redu te su mi rekli da je ta tockica na srcu zanemariva. Trenutno sam 25+2 i prije 2 dana smo bili na pregledu. Tocka na srcu je i dalje prisutna ali je i dalje sve u normalnim proporcijama bebe.. Na zalost u stranoj smo zemlji pa se tesko borimo sa jezikom i nismo razumjeli da li se white spot moze sama zatvoriti kako beba bude jos rasla?
Ako sam pogrijesila i trebala postavit pitanje kardiologu molim Vas oprostite.. lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, white spot nastaje zbog ograničenog nakupljanja kalcija u tkivu mišića. To nije patološki proces, niti je povezano s srčanim defektom. Nema razloga za brigu.