Jajnik

Ivana

Poštovana dr Kupešić,

ultrazvukom mi je utvrđeno da mi je lijevi jajnik promijenio mjesto te se nalazi tik uz maternicu. Koji je uzrok tome, da li to utječe na njegovu funkciju te da li postoji način da se on vrati na svoje mjesto.

Najljepše zahvaljujem na odgovoru

Ivana

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ovakav nalaz najčešće govori u prilog priraslica koje fiksiraju jajnik uz maternicu. Ukoliko nemate nikakovih simptoma (bolovi ili neprohodnost jajovoda) nije potrebno planirati op. zahvat, ali ukoliko imate neku od navedenih tegoba tada se može planirati laparoskopski zahvat (laparoskopka adhezioliza) koji će razriješiti priraslice i uspostaviti uobičajene anatomske odnose.