je li trudnoca moguca?

miss7

ovako,decko i ja smo jucer 20.3. imali nezasticeni spolni odnos(ejakulirao je u mene) to je 24. dan ciklusa i za 3 dana trebam dobiti menstruaciju postoji li mogucnost trudnoce?Ciklusi su mi redoviti u trajanju 25-28 dana u zadnjig par mjeseci je 26 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

Slav

Poštovani,
Imala sam nezaštićeni spolni (bez ejakulacije) odnos par dana nakon menstruacije (u kalendaru se navodi kao plodni dani ili cak ovulacija). Inace mi je uredan ciklus, a menst. traje 4-5 dana, no ovaj mjesec mi je kasnila 4 dana i onda sam dobila menst. normalne crvene boje ali je trajala otprilike 2 dana i količinski je bilo malo, treci dan je vec smede boje i kao da prolazi. Međutim, imam i taj treci dan neke čudne bolove u maternici, nisu jaki ali ih osjetim i ne znam razlog tome. Ima li razloga za brigu i za test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom trudnoću možete isključiti.

Slav

Ispricavam se ako sam bila nejasna, htjela bih napomenuti da je prakticiran bio prekinuti snošaj, dakle 10-15 sekundi prije same ejakulacije. Naime, čitajući odgovore prethodnog doktora, svasta je moguce zbog precum (predejakulat?) pa sam zato zabrinuta. I evo cetvrti dan me cesto probada u donjem dijelu trbuha. Mijenja li to Vase misljenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Predejakulat ne sadrži spermatozoide, a menstruacija je isključila svaku mogućnost trudnoće.

ana_banana

Poštovani! Inače imam nepravilne cikluse, no u zadnje vrijeme su se stabilizirali. Predzadnju menstruaciju imala sam od 7. do 12.2., a zadnju od 4. do 9.3. Dana 17.3. dobila sam sluzavi isjecak i pomalo bolne grudi što je upućivalo na početak ovulacije. Odnose sa ejakulacijom u rodnicu imala sam dana 19. i 22.3. Dana 24.3. osjetila sam oštro probadanje u jajnicima i maternici, što je bilo popraćeno i laganim bolovima u leđima, te jačim bolovima u grudima. Bolovi su se nastavili do danas (29.3.), no u manjem intezitetu. Dana 25. i 27.3. imala sam prilikom brisanja malo zuckasto prozirne sluzi na papiru. Zanima me postoji li mogucnost da su ti bolovi povezani za implantacijskim bolovima i grcevima? Također, bolovi su dosta slični menstruacijskim bolovima, no još je rano za menstruaciju. Nikad nisam imala bolove tijekom ovulacije i nikad me nije bolilo toliko ranije za menstruaciju tako da mi je čudno da se radi o te dvije stvari. Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radilo o implantaciji. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Simke212

Poštovani doktore,
tokom ovog mjeseca imao sam odnose sa djevojkom u neplodnim danima i bez ejakulacije. No brine me jedna situacija koja se dogodila 20. dana ciklusa. Naime njoj je menstruacija redovna zadnjih godinu dana dobija na 27-28 dana, jedino je pretprosli mjesec zbog stresa dobila na 34 dan (jedini slucaj). Tokom tog odnosa na 20. dan ciklusa bio sam blizu ejakulacije ali do nje nije doslo bilo je samo providne sluzi kad sam se zaustavio, nastavio sam odnos nakon toga po prestanku odnosa bez ejakulacije primijetio sam bjelkastu tecnost koja je izasla po pritisku polnog organa ali nije imala nikakav miris, provjera radi ejakulirao sam posle 30 sekundi u kupatilu. Ona je imala pojacan iscjedak koji upucuje na ovulaciju 14. dan ciklusa i procijenili smo obzirom na duzinu ciklusa koja 27-28 dana da bi trebali biti neplodni dani stoga nije uzela pilulu za dan poslije. Da li je moguća trudnoća u ovom slučaju uzevši sve u obzir? Zabrinuti smo jer je bio ovaj jedan ciklus od 34 dana u zadnjih godinu zbog stresa gdje je ovulacija ocigledno nastupila oko 20 dana.
Hvala Vam. Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenome trudnoća nije moguća budući da nije došlo do ejakulacije.

Opusteno123

Poštovani,
Imala sam nezaštićen spolni odnos. Došlo je do ejakulacije, partner je to prekinuo na vrijeme, ali se slilo na sam ulaz u rodnicu. Da napomenem, pijem kontracepciju Daylla, drugi blister, pa me zanima postoji li mogućnost trudnoće?
Unaprijed hvala, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete kontraceptive, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće - niti da je ejakulacija bila u rodnici.

Simke212

Hvala Vam doktore. Jos bih se samo nadovezao na prethodno pitanje da li po ovome 20 dan ciklusa spada u neplodne?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se radi o urednim 28-dnevnim ciklusima, 20. dan ciklusa spada u neplodne dane.

Ivanana0906

Poštovani,
zadnja mjesecnica mi je zapocela 29.03., sa deckom sam stupila u spolni odnos bez zastite 09.04(plodni dani ), odnos smo prekidali jednom, dvaput na par minuta, te sam ga na kraju zadovoljila rukom te je tada svrsio..dakle ne u vaginu...

postoji li mogucnost trudnoce?

Zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.