kako?

katrina

Poštovana doktorice,
Prije 2 mjeseca dečko i ja započeli smo spolni život. Koristimo kondome, a u "plodne dane" (otprilike 10 dana) ne vodimo ljubav. Posljednja mjesečnica bila je 28.ožujka. Prilikom svakog odnosa koristili smo kondom i nikada nije pukao ili nešto slično. Menstruacija mi još uvijek kasni.(ciklusi su mi inače 28-30 dana)Možete mi otprilike reći što je ipak krenulo krivo? Dali je moguće da je nešto "procurilo" ili slično...
Unaprijed Vam zahvaljujem.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Svaki nezaštićeni odnos može rezultirati neželjenom trudnoćom, koju je u slučaju kašnjenja menstruacijskog krvarenja potrebno dokazati izvođenjem visoko osjetljivog testa na trudnoću iz krvi /beta HCG/.
Respektirajući Vaše objašnjenje kako računate plodne dane, veoma je mala mogućnost da se radi o neželjenoj trudnoći, već se može raditi o izostanku menstruacije koji je u Vašoj životnoj dobi najčešće uvjetovan anovulacijskim ciklusima, hormonskim poremećajem, ili formiranjem funkcionalne ciste. O čemu se radi detaljno će Vam moći objasniti Vaš ginekolog nakon detaljnog ultrazvučnog / ginekološkog pregleda.