Kašnjenje menstruacije

tsmarta

Poštovani!
Pila sam kontracepciju cca 6ipol godina te sam ih prestala piti početkom 12.mjeseca. Iduća menstruacija mi je došla prema očekivanome, a menstruacija poslije toga je kasnila 5 dana - počela je 1.2.. Od tada više uopće nisam dobila menstruaciju, znači kasne mi otprilike 60 dana. Odnose nisam imala od kada sam prestala sa kontracepcijom. U međuvremenu sam imala koronu, ali mislim da to ne bi trebalo imati utjecaja? Trebam li se zabrinuti?
Hvala na odgovoru! Lp

natasa30

Dragi doktore! Imam jedno pitanje za Vas! Trebam u nedjelju dobiti, i nikakvih naznaka nema (inace mi ide nekoliko dana prije ciklusa roza iscjedak). Moj muz i ja smo se zaigrali jedan dan (taman su mi bili plodni dani), nije doslo do odnosa. On je svrsio po sebi. Navecer smo imali odnos, nekoliko puta ga je stavio bez kondoma i onda je stavio kondom. Igranje je bilo popodne oko 15h a odnos navecer oko 22h. U medjuvremenu je nekoliko puta mokrio. Moje pitanje je, dali postoji mogucnost da je neki spermij ipak ostao od igranja i "prezivio" mokrenje do navecer i zalutao kada ga je muz stavio bez zastite tih nekoliko puta?

natasa30

Postovani doktore! Imam za Vas jedno pitanje. Trebam dobit ciklus u nedjelju, ali nema nikakve naznake (inace mi nekoliko dana ide roza). Moj muz i ja smo se zaigrali (nije doslo do odnosa), taman su mi bili plodni dani. Svrsio je po sebi. To je bilo oko 15h. Odnos smo imali navecer oko 22h i nekoliko puta ga je stavio bez zastite, i onda je stavio kondom. Izmedju igre i odnosa je nekoliko puta mokrio. Moje pitanje Vama je, dali postoji mogucnost da je neki spermic "prezivio" mokrenje, tj.unatoc mokrenju ostao u cijevi i otisao tamo di ne treba kada je muz prilikom odnosa stavio tih nekoliko puta bez zastite? Puno hvala i lijepi pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana tsmarta, savjetujem pregled i analizu hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana natasa30, prema svemu navedenome ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

natasa30

Puno Vam hvala na Vasem odgovoru. Jucer sam radila Clearblue (za svaki slucaj), tri dana ranije i bio je negativan. Danas sam radila kod ginekologa njihov test, tj.oni su mi radili, takodjer je negativan. Prekosutra trebam dobiti, ali svakako mislim da bi jedan od ta 2 testa pokazao pozitivno. Iako smatram da su njihovi testovi bolji i osjetljiviji.

Ivo Balenović, dr. med.

Testovi su isključili trudnoću.