Kasnjenje menstruacije

Ana2711

Imam 16 godina. Prvi put sam spavala s momkom 2.1.2016 poslije odnosa normalno sam dobila menstruaciju i koristili smo kondom. Drugi puut smo spavali 13.2. isto smo koristili kondom. Imam menstruaciju 5 godina na svakih 31-32 dana. Trebala sam dobiti 15-tog ali nisam. Je li moguca trudnoca ili sta je u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste dobro koristili zaštitu neće doći do trudnoće. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

Patka2000

Poštovani, svaka menstruacija mi je redovna, no ovaj put kasni 12 dana, imala sam nezasticen odnos s deckom no smatramo da smo uredno pazili, bila sam pod stresom no nista strasno, kao i inace.Boli me donji dio trbuha i naduta sam sto su znakovi da treba doc, no nema je, zanima me da li sam trudna, da li je moguce da je sad odjednom menstruacija postala neredovita? Nisam imala problema sa jajnicima nikad.Mozda je doslo do upale ili? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom. Tada će se sigurno ustanoviti kasni li menstruacija zbog trudnoće ili stresa.