Kasnjenje menstruacije

Aniicka24

Pozdrav doktore..imam pitanje..par puta mi je menstruacija bila na isti datum 26..zatim se nakon toga pomakla na 27..i sad sam trebala dobiti 30..ali prema kalendaricu mi jedan dan kasni.. Da li.je moguce da kasni zbog prethodne bolesti..antibiotika..upale pluca..upale mjehura..? Spolno sam bila aktivna ali nista znacajno da bih mogla ostati trudna..to se nikako ne moze nazvati spolnim odnosom..Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako imate odnose, a menstruacija Vam kasni prvo je potrebno isključiti trudnoću kao uzrok. Savjetujem da uradite test. Ostali razlozi mogu biti hormonski disbalans koji je najčešće uzrokovan stresom, neka druga bolest, promjena u tjelesnoj težini, prekomjerna tjelovježba...

Aniicka24

Pozdrav,napravila sam test i negativan je

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte menstruaciju. U slučaju da ne nastupi u idućih tjedan dana savjetujem pregled.

Aniicka24

U redu hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Haru96

Poštovani,
menstruacija mi kasni 16 dana, poslednja je bila 14.01. Većinom dobijam u periodu od 28-30 dana. Svaki odnos do sada je bio zašticen, kondom nijednom nije pukao(provereno svaki put) i ejakulacija je uvek bila izvan mene. Poslednji odnosi su bili 25.01 i 1.02. U poslednje vreme sam bila pod velikim stresom. Grudi me ne bole i imam blage bolove u jajnicima.
Moje pitanje je da li je potrebno da uradim test za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da menstruacija već toliko kasni potrebno je isključiti trudnoću. Uradite test.

Haru96

Poštovani,
Mislite da uradim test za hormone ili...?

Ninica5517

Poštovani,

Posljednju menstruaciju sam imala 05.02.2020. Odmos bez zaštite sam imala 15.,19.,20 i 26. I 27.02.
U nedjelju, 01. 03. sam imala rozi iscjedak kada sam se brisala nakon mokrenja, odnosno iscjedak sa laganom sukrvicom. U ponedjeljak , odnosno 02.03 sam imala svijetlo crveno krvarenje, značajno oskudnije nego inače, kao i u utorak, a u srijedu par točkica. Nakon toga ništa, niti krvarim niti imam vise ikakve simptome M. Radila sam test za trudnoću jutros i negativan je.
Postoji li mogućnost trudnoće ili istu mogu isključiti?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Haru96, prvo uradite test na trudnoću, pa kada se trudnoća sigurno isključi možete uraditi analizu hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ninica5517, test može detektirati trudnoću tek nakon implantacije zametka. Implantacija se dešava otprilike sedam do deset dana nakon oplodnje. Savjetujem da ponovite test kroz par dana.

Haru96

Poštovani,
Uradila sam test i negativan je rezultat.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tada se radi o hormonskom disbalansu. Savjetujem da se javite liječniku radi terapije kojom će se potaknuti menstruacija (Duphaston). Preporučam i analizu hormona.

klaratnf

Pozdrav.
Imam problem, koji mi se sad prvi puta desio.
Naime zadnju menstruaciju sam imala 2.2, koja je došla na 25 dan sve je bilo ok. Zadnjiiseksualni odnos sam imala 28.1.
Na 8 dan od početka ciklusa mi se javilo lagano krvarenje koje je trajalo 3 dana. Inače mi menstruacija traje 3-4 dana. To je izgledalo kao predzadnji dan menstruacije, znaci malo.. za dnevni uložak. Tjedan dana poslije toga sam primjetila da sam imala ovulaciju i nisam bila zabrinuta do sad kad mi menstruacija kasni tjedan dana. Inače imam redovite cikluse oko 25-30 dana. Mislite da bih trebala ipak napraviti Test za trudnoću ?! Ili da se odmah javim ginekologu jer ipak imam neke MALE bolove u području jaknika i dosta sam razdražljiva, grudi me bole. A na dan kad sam trebala dobiti menstruaciju sam isla skidati dva Madeža. Moze li biti to kakav okidač za to?! Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako imate odnose uradite test na trudnoću. Oskudno krvarenje kod žena u reproduktivnoj dobi može biti implantacijsko.

klaratnf

Imala sam normalnu menstruaciju 2.2 koja je trajala 4 dana. I 8 dan mi se javilo krvarenje koje sam opisala u prethodnom postu. Isto sam pitala ovdje gdje mi se reklo da je to ovulacijako krvarenje. A primjetila sam da sam imala ovulaciju oko 21 dana ciklusa.Zadnji odnos sam imala krajem 1 mj. Kao sto sam rekla skidala sam madeže, jeli to moze bit uzrok kašnjenja. Dali je moguće imati normalnu menstruaciju a svejedno bit trudna?

Somebody77

Postovani,
zadnja menstruacija mi je bila od 6. Do 12.2. i danas mi je trebala doci menstruacija ali je nema, nemam bas neke simptome. Inace ih najcesce imam par dana prije menstruacije ali pokoji puta nemam simptome kao ovaj put. Prije 15 dana sam imala spolni odnos dan prije ovulacije i partner mi je ejakulirao u analni otvor. Nakon toga je kapljica iscurila ja sam se brzo obrisala i stavila tampon da nesto ne prijede u rodnicu te smo otisli na bazene, promijenila sam ga nekoliko puta i sutradan predvecer ga skroz maknula. Jako se bojim da nisam mozda trudna... molim Vas vase cijenjeno misljenje o tome. Takoder sam prije 8 dana imala spolni odnos bez zastite ali partner je ejakulirao u wc. Hvala vam najljepsa unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana klaratnf, uradite test na trudnoću. Krvarenje može biti ovulacijsko. Ono se javlja u vrijeme oko ovulacije, traje dva do tri dana i oskudno je. Moguće je implantacijsko. Ono se dešava u vrijeme oko implantacije, traje dva do tri dana i oskudno je. Nije mogućeimati normalnu menstruaciji i biti trudna, ali su moguća krvarenja u ranoj trudnoći koaj se mogu zamijeniti za menstruaciju. Skidanje madeža ne utječe na ciklus, ali stres ga može poremetiti. Ako je 2.2. sigurno bila menstruacija, onda trudnoću možete isključiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Somebody, prema navedenom mala je mogućnost trudnoće. No, ukoliko menstruacija ne nastupi u iduća dva do tri dana savjetujem da uradite test na trudnoću.