Kiretaza!

leellicaa

Izvinite sto opet pitam, ali koliko treba da se maternica vrati nakon trudnoce od 8 sedmica i koliko je iznosila tada.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da se vrati u normalu? Jedan ciklus je nužan za to.

Tina1311

Poštovani,

Jucer sam bila na kiretazi (prekid trudnoce).Krvarenje mi je trajalo samo jucer,danas nista.Tu i tamo osjetim blage menstrualne bolove ali ne primjecujem nikakvo krvarenje. Pijem ergometrin i hiramicin.Zapravo osjecam se savrseno normalno. Zanima me dali je to normalno da vise ne krvarim jer sam citala da neke osobe krvare i po vise od tjedan dana i jeli moguce da sam se nakon jednog dana oporavila ili kiretaza nije pravilno izvedena.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li je zahvat pravilno izveden ne mogu znati. Obično se krvarenje nastavlja kroz sljedeće dane. Dakle sutra i prekosutra će se vjerovatno opet javiti krvarenje.

sarasajra

Postovani

Imala sam kiretazu u 7 tjednu trudnoce s opstom anestezijom. Krvarila sam jedan dan I nakon dva dana mi se pojavio smedji iscjedak, imala sam neke male grceve posle toga. Osjecaj se dobro nemam bolova. Osjecam ponekad zgaravicu malu I grudi su mi bujne. Zanima me dali je to sve uredu I normalno. Imam li razlog za brigu ili ne.

Hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebalo bi biti u redu. No ipak sugeriram UZV sedam dana po zahvatu.

Anabuu

Postovani, radjena mi je frakcionarna eksplorativna kiretaza 19.11. (bez ikakve anestezije) zbog obilnog krvarenja koje je trajalo 5 dana,materijal je poslat na ph. doktorka mi je dala da pijem methylergobrevin i dovicin,s tim sto dovicin ne pijem jer ne mogu da ga uzmem bez recepta a nemam overenu knjizicu(ne daju mi na osnovu bolnickog izvestaja). u celoj zbrci,nisam pitala sta da ocekujem,sad me malko boli ali krvarenje me zanima. skoro da je stalo obmah nakon kiretaze da bi juce opet malo vise pocelo. posle kiretaze je bilo sluzavo i tamnije,sad malo vise ima sveze krvi. Da li je to normalno i u kom slucaju treba da se hitno javim lekaru?
Takodje imam na desnom jajniku cisticnu formaciju( prvi gin je rekao da je cista zutog tela,doktorka posle njega kaze da nije) 3,3 sa 4,14 cm sa ekrescencijama. Trba da radim tumor markere,ali me zanima sta mogu da ocekujem,tj, koliko se vidi na uz kakve su ciste,cisto da se pripremim psihicki. Hvala unapred,i izvinite na duzini pitanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon kiretaže možete krvariti oskudnije do tjedan dana.

Anabuu

Izvinite ako dosadjujem,mozete li mi nesto reci za cistu na osnovu ovih podataka?

mirela001

Poštovani,
sutra je mjesec dana kako mi je rađena kiretaža vakumom i uzimao se uzorak za phd i kariogram. phd je ureda, a na kariogramu je pronađena trisomija 17. nakon kiretaže dobila sam injekciju za imunizaciju jer sam 0 neg i ergometrin 3X1, antibiotik nisam dobila nikakv. kontrola mi je bila za 3 tjedna i dr. je pogledala nalaze phd i kariograma, uzv mi nije radila. pitala sam ju dali trebam kakav uzv da se vidi dali se to sve očistilo rekla mi je da netreba. sutra bi trebala dobiti mjesečnicu, već dva dana imam smeđi iscjedak (znam da je to normalno) ali je praćen dosta jakom bolovima koji su trenutačni. dali trebam raditi uzv da se vidi dali se sve očistilo, pošto planiram trudnoću (bojim se da nešto ne ostane)? i dali sam trebala dobiti antibiotik)
hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirela ne trebate raditi UZV pregled za sada. Sa idućom trudnoćom pričekajte par ciklusa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anabu,nakon iduće menstrucije napravite kontrolni UZV da se vidi da li je cista još tu. Za sada te veličine i izgleda ne treba ništa raditi.

Lbajic

Poštovani,
10.4. bila sam na kiretaži zbog mrtvog ploda, krvarila sam samo taj dan, danas kod kuće nema krvi, samo obris na wc papiru. Nemam nikakve bolove, temperaturu ni nesvjesticu. Da li je to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalno. Kao što je moguće da ćete još idućih tjedan dana oskudno krvariti. Nema pravila.