klamidija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

anamariee

Postovani dr.Ima par mjeseci mi je izolirana klamidija i mikoplazma na brisevima aa otkad to imam nezn tocno mozda i 2,3god cak jer jako dugo imam problema s mjehurom al papa test i urinokultura su uvik bile ok dok mi se moja ginek.nije sjetila napravit briseve odn ja sam izinstirala..prvo sam pila doksicikin 12dana i onda su kontrolni brisevi pokazali da nemam vise ni klamidiju ni micopl.al meni idalje upala nije prolazila stalno iscjedak problemi sa mjehuron..i onda opet dobijem doksicikin 7dana al to opet ne pomogne pa ponovim briseve nakon mjesec dan i eto na klamidija izolirana..sad sam dobila sumamed 6dana trenutno sam na 3.tableti i nije mi bolje zasad nista znam da je jos th.nije gotova al imam osjecaj da ni ovaj put nece upalit..očajna sam nezn sta da radim vise aa upale se samovljaju i sve gore je svaki put..jeli mozda kriva terapija ili sta?nemam odnose otkad sam se pocela ljecit tako da ne postoji mogućnost da sam to opet dobila od partnera..nezn vise sta sa radim imate li vi neki savjet?hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je dobra i nadajmo se negativizaciji istih i nestanku simptoma.
Poradite na podizanju imunološkog odgovora, uzimajte terapiju lokalno za klamidiju te probiotike.

crniribizl

Postovani,
Prije 3 godine mi je bila dijagnosticirana klamidija i partner i ja smo se lijecili antibioticima... Nakon toga 3 nalaza su bila negativna na klamidiju... Sad sam u 6mj trudnocr pa me zanima je li se klamidija moze vratiti iako imam i dalje istog partnera?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, ako ste ju izliječili.

kbc

Poštovani,
Kolika je pouzdanost spermokulture i urinokulture u otkrivanju klamidije?
Kolika je vjerojatnost izlječenja antibioticima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spermokulture visoka, urinokulturom se ne izolira klamidija jer za nju trebaju posebne podloge.
Vjerovatnost izlječenja stopostotna.

kbc

Poštovani,

par mjeseci osjećam povremen osjećaj nelagode u testisima(10 dana da, 20 dana ne itd.) bio sam kod 2 urologa. i jednom na ultrazvuku. nemam variokokelu ni ništa slično.
jedan od ta dva urologa mi je rekao da mi je malo zadebljana glava epididimisa, a drugi da je sve u redu. urinokultura i spermokultura su mi u redu. bris na klamidiju i ureaplasmu također u redu. nemam problema s mokrenjem.
da li to može biti povezano s donjim dijelom kičme budući s tim imam problem. Nekad osjećam tu nelagodu na predjelu lijevog testisa, nekad desnog, nekad u području između testisa i stražnjice.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konzultirajte urologe. Nije moja domena.

bubamara_5

Poštovani doktore!
Zadnjih par dana osjećam iznimnu bol u donjem dijelu leđa. Isto tako, učestalije mokrim, a do nedavno sam osjećala i neugodnost prilikom mokrenja.
U mokraći mi je doktor pronašao bakteriju.
Na koju bakteriju odnosno upalu bi vi posumnjali?
Imala sam spolne odnose s dečkom koji su bili zaštićeni (tj. na samom početku bude bez, ali nedugo nakon odmah stavimo kondom).

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Moguće u urinu 60-tak vrsta bakterija.
Najčešća je ešerihija koli.
Trebate napraviti urinokulturu.

bubamara_5

Poštovani, urinokulturu sam napravila, prva mokraća ujutro je u pitanju. Stigli su nalazi, sterilni su. Pokazali su odsutstvo bakterije, odnosno sve je u redu, premda još uvijek osjećam lagano pulsiranje u donjem dijelu leđa, a sad su počeli i grčevi u donjem dijelu trbuha (uskoro bih trebala dobiti menstruaciju, pa se tješim). Ali i dalje moram piti antibiotik. Postoji li mogućnost da je pogreška u nalazima ili? Postoji li mogućnost da se bakterija u ovom jednom danu uspjela vratiti ili?
Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste radili urinokulturu tijekom uzimanja antibiotika naravno da nalaz nije valjan.

jasminavg

Bila sam pozitivna na klamidiju no muz se testirao i on negativan zanima nas dali je miguce da se klamidija nosi u tijelu a da ju nalaz ne pokaze..
Sad sam trudna i strah nas je da se to ne povrati..A lijecili smo se obadvoje..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće se vratiti ako je niste ni imali a i oboje ste se liječili od klamidije. Ne brinite.

beeeee

Poštovani,
u brisu mi je klamdija pozitivna. Moj partner i ja koristimo uvijek zaštitu, jel se on ipak mora liječiti iako uvijek koristimo zaštitu.. jel postoji neki drugi način da sam se zarazila pošto smo uvijek zaštićeni? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo spolnim putem. Neka uzme i on terapiju ili nek se testira.

beeeee

Postovani,
Hvala na brzom odgovoru,imam jos samo jedno pitanje, studentica sam itek se mogu javiti svojoj ginekologici za tjedan i pol od otkrivanja da imam klamidiji. Hocu li puno stete naciniti sa time sto necu odmah poceti lijecenje? I jel moja ginekologica propisuje mojem partneru lijek? Hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapiju treba čim prije provesti. Partneru terapiju propisuje njegov obiteljski liječnik.

pici56

poštovani! Bila sam na pregledu i pronašli su mi klamidiju i urinoplasmu, te sumnjaju na dobroćudni tumor. Sutra moram ići vaditi krv i mokraću, a pijem doksicklin i koristim geonistin vaginalete od petka. Zanima me da li smijem koristit vaginalete, pošto vadim krv i mokraću ujutro, ili da preskočim večeras sa vaginaletama ?