klamidija

slavoljupka

p.s dobila sam makromicin antibiotik 2 kutije po 3 tablete zanima me dali se to pije 1 tableta sat prije obroka i tako 6 dana ili 2 tablete prije obroka 3 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvi dan dvije a ostale dane po jednu. Dakel 5 dana.

mimic9

Postovani, imam skoro 18 godina, juce sam u skoli osetila neki bol na polnom organu u odredjenim sedecim polozajima. Kada sam se tusirala videla sam i zasto. Na desnoj velikoj usni imam kao neku okruglu tvrdu kvrzicu otprilike velicine graska koja me boli pri dodiru. Iste je boje kao i usnica. Pokusala sam da je iscedim misleci da mozda ima gnoj unutra ali nisam mogla jer boli. Medjutim, kada se malo pritisne za nijansu pobeli i lici na plih sa tackicom na sredini bas kao kod ujeda od komarca. Da li ce ovo proci, sta bi to moglo biti? Zabrinuta sam jer nikad nisam imala problema sa ovim organom. HVALA VAM MNOGO

mimic9

Postovani, imam skoro 18 godina, juce sam u skoli osetila neki bol na polnom organu u odredjenim sedecim polozajima. Kada sam se tusirala videla sam i zasto. Na desnoj velikoj usni imam kao neku okruglu tvrdu kvrzicu otprilike velicine graska koja me boli pri dodiru. Iste je boje kao i usnica. Pokusala sam da je iscedim misleci da mozda ima gnoj unutra ali nisam mogla jer boli. Medjutim, kada se malo pritisne za nijansu pobeli i lici na plih sa tackicom na sredini bas kao kod ujeda od komarca. Da li ce ovo proci, sta bi to moglo biti? Zabrinuta sam jer nikad nisam imala problema sa ovim organom. HVALA VAM MNOGO

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala folikula dlake, apsces potkožja. Bijela točkica znak je da je proces sazrio i da se može evakuirati gnojni sadržaj iz dubine.
Do ekspulzije gnoja može doći sponatno ili istiskivanje ili incizijom.

mimic9

Hvala od srca doktore. Bas danas je izasao sav gnoj bas kako ste i napisali da ce biti. Nije imao nikakav neprijatan miris..nakon toga je bilo malo krvi sto je verovatno normalno..sada me ne boli, i kvrzica je znatno manja, sada tamno crvene boje...hoce li sama splasnuti i vratiti se sve u normalu? Nemam potrebe za brigom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Splasnut će. Ne trebate brinuti.

slavoljupka

vezano za moj prosli post .... jucer sam trebala dobiti menstruaciju ali ona je bila jedva vidljiva i to tamno crveno smeda i danas opet skoro nista ... jutros sam popila zadnju tabletu makromicina...sad me zanima zasto je menstruacija skoro nikakva dosad je uvijek bila ista ... trenutno san stvarno u panici da nije doslo do trudnoce .. hvala unaprijed lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je takva kao posljedica upale.

kolemish

Postovani,
dobila sam nalaze od ginekologa da imam Klamidiju.Ovo je prvi put da mi je dijagnostikovana Klamidija. Imam 35 godina. Prepisano mi je da prvo pijem Azitromicin dve tablete od 500 miligrama prvog dana, pa narednog dana jos jednu tabletu Azitromicina od 500 miligrama. A posle terapije sa Azitromicinom , treba da pijem deset dana Doksiciklin kapsule od 100 miligrama dva puta dnevno. Zanima me dale je terapija dobra. Ili prvo treba da pijem Doksiciklin pa posle Azitromicin. Ili dovoljno je da se pije samo jedan antibiotik? Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odlična terapija. Prvo azitromicin a onda doksiciklin. Terapija i za parnera svakako.

Maks2007

Poštovani, u 2 mj prošle godine rađen je papatest i brisevi koji su poslani u Zg i bili su u redu. U 9 mj bila sam bolesna i popila sumamed. Nakon 3 tj zbog planiranja trudnoće ponovno vadim papatest i briseve. Klamidija pozitivna direktnom fluorescencijom. Terapija sumamed 2 tablete odjednom ,a druga sl.j dan za mene i supruga iako je njegov bris negativan i arilin za mene. Ponovljen test nakon 45 dana pcr metoda negativan. Trenutno sam trudna 18tt i 5 dana. Rizična trudnoća. Hematom u 6ttkoji se povukao nakon utrogestana. Ponovno hematom u 15tt koji se povukao. Sada sam cijelo vrijeme pod terapijom 3x2 utrogestana. Cx "u" ton pozitivan zatvoren dio 27mm. Otvaranje unutarnjeg ušća pod pritiskom. Mirujem. Ponovno rađeni brisevi klamidija utvrđena fluorescenijom opet pozitivna. Terapija Makromicin dvije tablete od jednom i slj dan druga za mene i supruga i arilin. Kako je moguće da klamidije malo ima, malo nema uz istu terapiju ali uz nalaze iz različitih labaratorija. Iz Zg negativna iz Klc pozitivna? U vjernost ne sumnjam. Do sada nismo imali spolno prenosive bolesti. Koje su posljedice klamidije u trudnoći i uzimanja dane terapije? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako bih sugerirao da briseve pošaljete u mikrobiološki laboratorij u Rockfelerovu ili Mirogojsku cestu.
Terapiju svakako morate uzimati i s obzirom na nalaz cervikometrije možda bi bilo dobro napraviti i serklažu.
Sugeriram pregled u bolnici.

Maks2007

Hvala vam. Brisevi koji su bili neg. Na klamidiju rađeni su u Rockefellerovoj. A pozitivni u Klc. Tražila sam gin da ponovi bris i pošalje tamo. Pristao je ali nakon terapije uz odgovor da je bakterija preopasna za čekanje ponovljenog nalaza. Meni nikako nije jasno od kuda mi klamidija i da li je imam ili nemam uz takve nalaze? Serklažu mi nije spominjao ali je rekao da se tolerira cerviks do 25mm. Mirujem uz sjedenje i ležanje bez spolnih odnosa po njegovoj preporuci. Kontrolu imam svakih 3 tjedna. Mogu li sama tražiti pregled u bolnici? Kako mi je ovo prva trudnoća nisam upoznata sa svime.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cerviks je skraćen prema nalazu cervikoemtrije. Sugeriram ponovljene briseve i češće kontrole kao i UZV cervikometrije. Sugeriram pregled bolničkog specijaliste čito radi drugog mišljenje.

klara6589

Poštovani,
zanima me kako nisam zaražena klamidijom, znači dečko je pozitivan na klamidiju i ureplasmu i liječi se, dok nismo saznali imali smo spolni odnos bez zaštite dok nisu došli njegovi nalazi, nakon toga dok sam čekala ginekološki pregled dva tjedna, u tom periodu mi se pojavilo peckanje, svrbež i urin je imao drugačiji miris, to je trajalo kakvih 5-6 dana, zatim mi je ginekologica uzela briseve za klamidiju,ureplasmu i papa, i nalazi su bili negativni, nisam pila nikakve antibiotike, strah me je da test nije bio ispravan, kako je moguce da se nisam zarazila? da li klamidija nije aktivna, i da li sam sada zarazna, oprostite ali ginekologica mi nije ništa objasnila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Klamidija obično probleme radi u jajovodima tj. lagane supkliničke upale stoga se ne mora naći uvijek u cerviksu.
Brisevi ako se rade u renomiranim mikrobiološkim laboratorijima teško može pogriješiti jer se radi pcr metodom.

klara6589

znači nije sigurno da nisam zaražena, test mi ne garantira da nemam klamidiju i ureplasmu i kada se dečko izliječi mogu ga ponovo zarazit klamidijom ako imamo nezaštićen odnos?, kakve testove moram dallje radit?, na ultrazvuku su jajnici uredni, i nemam više nikakve simptome. zahvaljujem na brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete ništa dalje. Ako je nema u cervikalnim brisevima, onda je nema. On nakon terapije neka napravi kontrolni bris.

makii_1

Postovani,
moj privatni ginekolog mi je preporucio da nakon terapije infekcije uradim cervikalni bris i endocervikalni bris na hlamidiju, mikroplazmu i ureaplazmu.. na internetu sam procitala da se samo cervikalnim brisom moze utvrditi da li su isti prisutni.
Pa me zanima da li je potrebno raditi i endocervikalni bris ili je dovoljan samo cervikalni?
Pozdrav.