klamidija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite papa test. Ukoliko je uredan nema potrebe za daljnjom dijagnostikom.

Mirela2011

Poštovani, nakon spontanog pobačaja u 21. nedelji u junu klamidija mi je bila negativna, pre 20ak dana imala sam pobačaj u 6. nedelji i sada sam pozitivna na klamidiju, da li je ona mogla da izazove pobačaje? U prvom je došlo do prolabiranja vodenjaka, a u drugom je bilo klasičan pobačaj obilno krvarenje, ali je trudnoća bila vitalna, dakle nije došlo do misseda.
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da li je došlo do korioamnionitisa (upale plodovih ovoja) uzrokovanog bakterijom može se vidjeti samo na patohistološkom nalazu.

Mirela2011

Poštovani, koliko nakon terapije se može uraditi PCR test na klamidiju i ako je negativan da li se smatra da je klamidija trajno izbačena iz organizma ? Odnosno da se neće vratiti ako je oba partner izleče?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Deset dana nakon terapije može se raditi test. Ako je negativan, klamidija je izliječena.