Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


klamidija


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

25.11.2020. 23:15

Poštovana, savjetujem da uradite papa test. Ukoliko je uredan nema potrebe za daljnjom dijagnostikom.

Mirela2011

13.11.2021. 14:50

Poštovani, nakon spontanog pobačaja u 21. nedelji u junu klamidija mi je bila negativna, pre 20ak dana imala sam pobačaj u 6. nedelji i sada sam pozitivna na klamidiju, da li je ona mogla da izazove pobačaje? U prvom je došlo do prolabiranja vodenjaka, a u drugom je bilo klasičan pobačaj obilno krvarenje, ali je trudnoća bila vitalna, dakle nije došlo do misseda.
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

14.11.2021. 12:25

Poštovana, da li je došlo do korioamnionitisa (upale plodovih ovoja) uzrokovanog bakterijom može se vidjeti samo na patohistološkom nalazu.

Mirela2011

16.11.2021. 14:20

Poštovani, koliko nakon terapije se može uraditi PCR test na klamidiju i ako je negativan da li se smatra da je klamidija trajno izbačena iz organizma ? Odnosno da se neće vratiti ako je oba partner izleče?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

16.11.2021. 18:30

Deset dana nakon terapije može se raditi test. Ako je negativan, klamidija je izliječena.