Klomifen

Verica123

Postovani, da korišćenje klomifena i letrozola može dovesti do iscrpljena jajnika, tj smanjenog broja jajnih ćelija.. Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Klomifen dovodi do ovulacije i on se koristi u liječenju neplodnosti kod žena koje nemaju ovulacije. Normalno se u svakom ciklusu (od 10-ak jajnih stanica koje se mobiliziraju pod utjecajem hormona hipofize) odabire vodeća jajna stanica koja će ovulirati dok ostali folikuli propadaju. I tako iz ciklusa u ciklus. Dakle, i normalno se 'iscrpljuje' rezerva jajnika, a Klomifen samo pomaže da dođe do ovulacije.

Verica123

Hvala Vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.