Kolposkopija

Misic12345

Ispada da je nalaz možda i loš a da su krivi rezultati jer nije uzeti dovoljno uzorka.

Ivo Balenović, dr. med.

To je samo teoretiziranje. U principu, ako je nalaz loš to se odmah vidi.

Misic12345

Hvala Vam puno na odgovorima!!

Ivo Balenović, dr. med.

Nama na čemu.

Misic12345

Poštovani,

Evo javljam se opet, nalaz pape još nije došao. Javljam se jer u zadnjih 15 dana me boli u rodnici tijekom odnosa, gljivičnu infekciju sam imala dosta puta ali sam je liječila a sad nemam iscjedak karakterističan za gljivice. Danas sam imala par kapi krvi prilikom brisanja bez ikakvog logičnog razloga a tek za 7 dana mi treba stići menstruacija, ne znam jel to možda implatacijsko krvarenje ili nešto drugo. Sve ovo mi je čudno. Nikad dosad me nije bolilo prilikom odnosa a imam stalnog partnera. Što Vi mislite koji mogu biti uzorci svega ovoga?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bol je toliko nespecifičan simptom da je nemoguće bez detaljnog pregleda postaviti točnu dijagnozu. Ipak, upala je najčešći uzrok boli u području genitalija.

Misic12345

Poštovani,

Dosad sam radila cerkibalni bris i bris vagine za detekciju bakterija ali dosad nisam radila briseve na klamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu. Brisevi su uvijek bili sterilni, na papa testu isto tako nikad nije bila upala. Zbog pojačanog iscjetka ( koji sliči iscjetku gljivične infekcije, a ustanovljeno je da nisu gljivice ) i zbog krvarenja te bola u rodnici tijekom odnosa ginekolog me poslao da radim briseve na klamidiju, mikoplazmu. S obzirom da papa i brisevi nisu pokazali upalu je li moguće da postoji neka od ovih bakterija. Isto tako na jednom od pregleda je ustanovljeno da imam malo policistične jajnike i tijekom pmsa mi hormoni luduju, što mislite jesu li možda poremećeni spolni hormoni. Jel se trebam javiti svom ginekologu za pregled spolnih hormona ili doktoru opće prakse?

Ivo Balenović, dr. med.

Javite se Vašem ginekologu radi pregleda i hormonske obrade. Policistični jajnici uzrokuju hormonski disbalans, a to može uzrokovati druge smetnje.