Kolposkopija

Nikolina1984

Postovanje, imala sam cin1 i kondilome koji su mi otklonjeni posle mi je papa test bio uredan a danas na kolposkopiji mi pokazuje vidljiva ZT i SKG,veca E vecinom prekrivena reparatorima epitelom s otočićima cilindricne sluznice,sad me zanima objasnjenje tog nalaza unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz govori da zadovoljava za interpretaciju tj. vidljiva je granica između dvije vrste stanica koje se nalaze na tom području. E zona označava prisutnost jedne vrste stanica (cilindričnih) na mjestu gdje se nalazi druga vrsta stanica (pločaste). To je uobičajena pojava i sama po sebi nije patološki nalaz. E zona predstavlja samo 'osjetljivije' mjesto na vratu maternice. Dok je papa test uredan nije potrebna nikakva terapija. Potrebne su kontrole papa testa.