Kondilomi?

LaLach

Lijep pozdrav!

Imam dva velika problema i kako me ovo čekanje ubija, hitno trebam nove informacije prije nego izludim čitajući na netu svašta.

Prije 2 mjeseca došla sam na kontrolni pregled kod ginekologa, rutinski. Ispostavilo se da imam unutarnje kondilome. Kako je bilo ljeto, genotipizaciju čekala sam 9 tjedana.
Negativna sam na visoki rizik. Također negativna sam i na chlamydiu.
No, moj problem su takozvani kondilomi. Ako to uopće jesu kondilomi.... Papa test mi također još nije gotov.
Dakle, imam male sitne "prištiće". Na početku bili su samo unutarnji i uočila ih je doktorica, kasnije se proširilo na ulaz vagine, međicu te oko anusa, prije koji dan opazila sam ih i na stidnim usnama s vanjske strane. Slike na netu prikazuju to kao kao bradavice ili budu onako u "cvijetovima", no moje su samo vrlo sitni "prištići" boje kože, tu i tamo koji bijeli. Očigledno se šire.

Kako nalazi i pregledi sve to ide vrlo sporo, zanima me kojim metodama, sredstvima i ljekovima da se borim protiv toga.
Također, molim vas da mi dadete savijet kako da podignem imunitet koji je veoma slab i narušen.

Unaprijed Vam zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite kod ginekologa na premazivanje istih s podofilinom.
Uzimajte probiotike, multivitamine i beta glukan.

Amy57

Poštovani smijem li uzimati beta glucan 1,3 u ranoj trudnoći zbog hpv? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
beta glukan možete uzimati.

Postovani,
primetila sam pre dva dana na malim stidnim usnama sa spoljne strane neku malu izraslinu, kao neka kvrzica, bolna na dodir. Imam istog partnera vec 3 god i on je bez simptoma. Inace imam ucestalu kandidu koju nikako da izlecim (zbog dugogodisnje upotrebe kontraceptivnih pilula). Sada nikako ne mogu otici kod lekara na pregled zbog ovog stanja u regionu sa covidom19.
Zamolila bih za misljenje, da li mogu biti kondilomi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ne radi se o kondilomima. Kondilomi su bradavičaste izrasline i ne bole. Vjerojatno je u pitanju folikulitis - upala korijena dlake. Savjetujem neku od antibiotskih krema.