kontracepcija

tatjana

Imam visok krvni tlak( 150/100) svakodnevno, koristim već pola godine Amlopin 5 mg, EKG pokazuje BDG,kolesterol i trigliceridi su mi malo povećani no reguliram ih prehranom,nalaz kod ginekološkog ppregleda je prije tri godine pokazivao cin I, no nakon drugog poroda je uredan.PAPA test uredan.Imala sam dva uredna poroda, odnosno trudnoće.Prva je prije 9 godina.Zadnja je bila prije 2 godine.Imam 29 godina.
Htjela bih koristiti kontracepciju, s obzirom da sam u braku korištenje kondoma je relativno isključeno, do sada smo koristili tzv prekinuti snošaj(što je jako nesigurna metoda), no za sada sam zadovoljna sa dvoje djece a željela bih i dalje rađati nakon izvjesnog vremena.Razmišljala sam da bi mi kontracepcijske pilule možda bile najbolji izbor , no htjela bih i vaš savjet koje i koliko su sigurne pod svim ovim gore navedenim.

Unaprijed hvala

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Tatjana, slobodno uzmite niskohormonsku monofaznu oralnu kontracepciju tipa Yasmin ili Cilest.