kontracepcija

ENNA

Poštovana doktorice,
Imam 33 godine i dvoje rođene djece, od prije dva mjeseca počela sam uzimati oralnu kontracepciju Microgynon ED.
Problem je što mi se nakon 14 dana pojavljuje krvarenje ( u tragu) oskudno i traje do menstrualnog ciklusa tj. dok ne popijem 7 braon tabletica.Napominjem da ih uzimam dva mjeseca i od samog početka je tako. Obavijestila sam svoju liječnicu , no ona me je pokušala umiriti sa riječima da je to disbalans hormona i da će proći. U očaju sam jer ne znam do kada to može trajati. Molim Vas nesto više ako možete mi reći u vezi tih pilula jer do sada ih nisam koristila oralnu kontracepciju.Do sad nisam imala nikad problema sa ginekološke strane.
Unapred zahvalna

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ova vrsta kontracepcije spada u tzv. niskodozažne oralne kontraceptive te se kod pacijentica zrele reprodukcijske dobi s dokazanom reprodukcijskom funkcijom nerijetko javljaju nuspojave u vidu mrljastih krvarenja. Stav ginekologa je da ukoliko simptomi potraju tri mjeseca, to je razlog da se potraži drugi preparat koji neće uvjetovati opisane smetnje.