kontracepcija

sabrina

Postovani(a)

Lijepo bih Vas molila da mi odgovorite na slijedece pitanje:

Od 1999. godine koristila sam kontracepcijske pilule,i zbog dermatoloskih razloga prekinula sam njihovu upotrebu prije mjesec dana, u meduvremenu sam dobila menstruaciju i trajala je do 28/29.12.2001. Tri dana nakon menstruacije i 11 dana nakon prestanka sa tabletama imala sam spolni odnos bez zastite. Zanima me kolika je mogucnost zaceca?

Doc. dr. sc. S. Kupesic

Poštovana,
Svaki nezaštićeni spolni odnos donosi stanoviti rizik neželjenog začeća. U takvim se slučajevima u dogovoru s liječnikom dogovara postkoitalna kontracepcija. Stoga se požurite u obraćanju Vašem ginekologu.