Kontracepcija , smedi iscjedak bez menstruacije

nela28

Prosla mjesecnica je bila na vrijeme i normalna. Medutim ovaj mjesec mi je kasnila 7 dana i pojavio se svijetlo smedi iscjedak sa skroz sitnim komadicima. Mislila sam da je to pojava zato sto mi je prvi dan mjesecnice te sam zapocela Diane 35 ( od prvog dana) ali iscjedak je bio 2 dana, danas je 3 dan i nestalo ga je. Zbunjena sam ,da li je to bila uopce mjesecnica, da li sam zasticena? Hitno je,molim vas za savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne mogu znati. Sugeriram UZV pregled da se vidi debljina sluznice maternice da možete nastaviti s uzimanjem pilula dalje.

Unknow12

Postovani, pijem kontracepcijske tablete Axira 35, zadnju menstruaciju sam imala prije 40-ak dana, testovi za trudnocu su negativni, prije 5 dana sam imala spolni odnos i od tada imam tragove krvi vise kao sluz i krv, danas peti dan i malo je pojacano, i dalje pijem kontracepcijske tablete. Da li se trebam brinuti oko toga?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste tablete uzimali redovno ne postoji mogućnost trudnoće, što je potvrdio i test. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive menstruacija ponekad može izostati. Oskudno krvarenje koje se javlja tijekom uzimanja pilula je probojno krvarenje. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ukoliko ne nastupi krvarenje tijekom iduće pauze javite se liječniku.