Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Kontracepcija, smedji iscjedak, krvarenje


Autor Poruka

Monari

27.10.2019. 14:45

Postovani,
Pijem kontracepcijske pilule Axira 35 vec vise od 2 godine. Ovaj mjesec sam dobila menstruaciju u tocno vrijeme međutim menstruacija mi traje sad vec 8 dana. U pocetku je bilo normalno krvarenje, a sad je jako oskudno pa me zabrinjava cinjenica zasto tako dugo traje posto sam na pilulama. Da napomenem zbog lijecenja zuba sam popila 3 vrste antibiotika u proteklih mj dana. Sad me zanima je li to normalno ili imam razloga za brigu?
Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

27.10.2019. 20:05

Poštovana, vjerojatno je u pitanju probojno krvarenje. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ukoliko bi se ponavljalo tijekom idućih ciklusa trebalo bi razmisliti o promjeni terapije.

g12345t

09.11.2019. 20:50

Postovani
Pijem logest vec 4 godine. U posljednjem blisteru sam zaboravila popiti dvije pilule za redom u cetvrtoj sedmici blistera, tablete pijem oko 22 sata a popila sam obje ujutro oko 6 sati. I prvi puta sam imala sve simptome menstruacije i krvarenje samo 1 dan. I to krvarenje dan kad sam zapocela novu kutiju. Uradila sam test na trudnocu clearblue 3. dan od ocekivanje menstruacije, odnosno na dan kad sam pocela novi blister i bio je negativan. Sta mislite je li to bio prerano uradjen test i je li moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

10.11.2019. 17:45

Poštovana, budući da je nastupilo krvarenje, trudnoća je isključena. To je potvrdio i test.

g12345t

12.11.2019. 01:05

Ne znam da li to nazvati menstruacijom. Trajalo je svega par sati, prvo jarko crvena boja pa poslije samo smedji iscjedak. Nakon toga par dana tackasto krvarenje. Nikad mi i nisu obilne menstruacije kako uzimam logest ali dosad budu barem 2 dana oskudnog krvarenja. Nadam se da ce naredni ciklus biti OK.

Ivo Balenović, dr. med.

12.11.2019. 10:10

Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju puno kraća i oskudnija, a ponekad mogu i izostati. Nastavite s uobičajenim uzimanjem.

g12345t

23.11.2019. 19:40

Doktore izvinjavam se sto ponovo pisem. I nakon drugog blistera nije nastupilo krvarenje. Sve simptome imam, osim krvarenja. Danas zapocinjem s novim blisterom logesta. Test na trudnocu ponovo negativan. Da li bih trebala promijeniti kontracepciju? Prvenstveno je propisana zbog problema s aknama.

Ivo Balenović, dr. med.

23.11.2019. 22:10

Javite se na pregled Vašem liječniku. Potrebno je ultrazvučno izmjeriti debljinu endometrija i po potrebi promijeniti tablete. Ne može biti ništa opasno, a test je isključio mogućnost trudnoće.

mr.elam

24.11.2019. 11:05

Zdravo,

Popila sam Ellaone tabletu, ali sam također i dojilja. Zanima me nakon koliko smijem ponovo dojiti bebu? U apoteci su rekli da moze nakon 24h.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

24.11.2019. 16:20

Poštovana, preporuka je da se nakon uzimanja EllaOne tablete izbjegava dojenje tijekom tjedan dana.

Milaaaaa22

23.02.2020. 09:55

Postovani,
Pocela sam pre 2 meseca Jeanin pilule. Zavrsila sam prvu tablu i imala sam sve vreme smedji iscedak. Nakon poslednje pilule sam posle 2 dana dobila menstruaciju. Nastavila sam drugu kutiju, i na 10. piluli sam pocela da pijem Palitrex antibiotik za enterobakteriju i to vece mi je krenuo opet smedji(crni iscedak, kao stara krv), i traje idalje, sad sam na 15oj i imam jos 3 dana da pijem antibiotik. Da li je to posledica antibiotika, ili trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

24.02.2020. 10:30

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju koje je česta nuspojava u početku uzimanja kontraceptiva. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Probojno krvarenje u pravilu prestaje nakon tri mjeseca. Ukoliko se nastavi i nakon toga treba razmisliti o promjeni pilula. Antibiotik nije smanjio učinkovitost.