Kontracepcija, smedji iscjedak, krvarenje

Independent1

Poštovani,

ovako..Menstruaciju sam dobila 2.10.106.godine te je od tad nisam dobila,pa sam nakon izostanka druge mjesečnice otišla ginekologu.Rekla mi je da su mi oba jajnika policistična i da imam blagu pregradu maternice.Dala mi je tablete kako bih dobila menstruaciju.24.12.su počeli dosta jaki bolovi u stomaku,te je nastupila "menstruacija" koja je 4-5 dana bila smeđa,dosta tamna,nije bila crvena. 29.12. sam imala odnos,dečko je siguran da nije ejakulirao unutar rodnice,ali je ejakulirao odmah nakon što je izvadio van. Isto se ponovilo 6.1.2017. Također kaže da 100% nije niti malo ejakulirao unutra,ali kad je izvadio i ejakulirao,osjetila sam da je skliznulo prema dolje.Zanima me je li moguće da je sperma ušla nakon što je skliznula sa stomaka..i trebam li se brinuti da sam trudna s obzirom na sve što sam gore napisala(policistični jajnici,pregrada maternice,jaka gripa s visokom temperaturom,inekcije,infuzija..) ?
Puno Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem da je provera uzrok povišenja tlaka.

Dalmatinka95

Postovani,

Zanima me trebam li sljedecih tjedan dana koristiti dodatnu zastitu ili mozda cak sve dok ne pocnem pit sljedeci blister kontr.tableta Yaz. Naime, u cetvrtak 5.1.sam pocela piti Cefaleksin i zadnju tabletu sam popila u nedjelju navecer, menstruacija je stigla 6.1.kad sam pocela piti Yaz.

Hvala unaprijed!

Independent1

Ispravka 2.10.2016.g

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

Diane35f

Postovani doktore u decembru mjesecu sam redevno koristila Diane 35... 27.12 tj.na sesti dan predvidjene sedmodnevne pauze dobila sam krvarenje. Ta mjesecnica mi je trajala 9 dana.Nisam uopce zapocinjala sa novim blisterom pilula jer mi ne odgovara ovaj vid kontracepcije. Jucer 9.1 mi se ponovo javilo lagano krvarenje. Jako sam zabrinuta ,sta to treba da znaci? Prema mom racunanju trebam pravu mjesecnicu dobiti 23.1 (28 dana od posljednje) mada mi je ranije ciklus pretezno bio neredovan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati koji je uzrok krvarenja. Možda ovulacijsko!
Ako potraje svakako se javite na pregled.

Independent1

Doktore..ako je moguce da procitate moje pitanje..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće

Kuglicaa

D.dan,pijem vec drugi mjesec provera tablete 2*10 mg od 10-25 dana jer su mi krvarenja bila produljena( predpostavka da su hormoni u pitanju jer je na uzv bilo sve u redu)pila sam ih i dva mjeseca prosle godine zbog istog slucaja.E sad moj problem je sljedeci....prosli mjesec a i dva mjeseca prosle godine nakon provere krvarenje je pocinjalo 6-ti dan medjutim danas mi je 25 dan i imam jos za danas da popijem ali krvarenje se pocelo pojavljivati.Brine me sada zasto je doslo ranije to krvarenje i dali je moguce da krvarenje je pocelo toliko rano ovaj mjesec i dali moze da se desi da mi nakon 6 dana kako sam i dosad dobijala da dodje do jos jaceg krvarenja,ili ovo sad pocinje kao normalna menstriacija ali malo uranjena.Dali smatrate da je to nesto i dali da tablete prestanem piti posto su ostale samo ua danas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Neki put menstruacija nastupi ranije.
Nastavite dalje s uzimanjem sljedeći ciklus. Ovu zadnju nemojte popiti.

Kuglicaa

Zahvaljujem se na brzom odgovoru.... I ja sam mislila da tu jednu sto mi je ostala nepopijem iako je jutros bilo pocelo kao blago roza sa bolovima u stomaku a sada poslijepodne se smirilo.Mislite li da je to bilo kao spoting krvarenje i mozda ce menstruacija uslijediti tek kroz par dana kao i dosad nakon provera tableta.Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Lucy16

Poštovani,

Sa ovim ciklusom počela sam piti kontracepcijske pilule ( Zoely ). Menstruaciju sam dobila 17.7. oko 1h u noći, a popila sam prvu pilulu u 19:30 to poslijepodne. Zanima me, jesam li uzela prvu pilulu pravilno, pošto je prošlo 18h od dobitka menstruacije? Odmah sa uzimanjem prve pilule, menstruacija je sljedeći dan postala slabija uz manje bolova, ostalih simptoma osim toga nemam. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovitim uzimanjem tableta. Neće se ništa desiti što prvu tabletu niste uzeli odmah. Krvarenja i bolovi će biti manji dokle god uzimate kontracepciju.

Lucy16

Hvala Vam na odgovoru. Tablete uzimam pravilno ( u isto vrijeme svaki dan +- 10 min ) i mislim tako i nastaviti. Počela sam ih koristiti isključivo radi kontracepcije ( nemam ostalih zdravstvenih problema za koje i se prepisuju pilule ) . Znaci li to da sam zaštičena od trudnoće od prvog dana uzimanja pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Od prvog dana uzimanja ste zaštičeni.

saya

Postovani,
Koristim kontracepcijske tablete Sybilla vec dvije godine i nisam nikada imala problema. Na pocetku ovog blistera imala sam odnos , ali sam tih prvih 7 dana pila takodjer antibiotik radi infekcije, i prvu tabletu iz blistera kada sam popila nakon 15ak minuta sam imala proljev. Danas na 16. tableti mi ce pojavio gust smedji iscjedak koji podsjeca na pocetak menzesa iako trebam dobiti tek za 9 dana. Da li je moguce sa je antibiotik smanjio zastitu i ako je potrebno, kada da radim test? Decko nije svrsio u meni, ali me strah predejakulata, ne znam da li trebam sumnjati na trudnocu.
Hvala Vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, antibiotik nije smanjio djelotvornost kontracepcije. Prema navedenom mogućnost trudnoće je minimalna. Obzirom na iscjedak preporučam pregled jer je moguće da se radi o infekciji. Ukoliko bi menstruacija kasnila učinite test.

Dimka

Postovani!
Nakon poroda sam prvu mjesecnicu imala nakon 60 dana koja je trajala jedan dan i bila oskudna ( 14.8.) Pocela sam koristit kontracepcijske tablete lamuna. Medjutim smeckasti iscjedak se pojavio 29.8. Znaci 16.dan od uzminja kontracepcije.
Dozu sam popila do kraja ali smeckasti iscjedak koji prelazi u krv jos nije prestao. Sada radim pauzu od 7 dana i iscjedak jos traje. Da li se taj iscjedak racuna kao menstruacija u tih 7 dana pauze? I trebam li nastavit uzimati tablete 8.dan bez obzira ako budem i dalje imala krvarenje..Zbunjena sam jer prvi put koristim kontracepcijske tablete. Hvala na razumjevanju.
Srdacan pozdrav