kontracepcijske pilule i dojenje

monika

Možete li mi reći da li su na našem tržištu dostupne kontracepcijske pilule koje se mogu uzmati uz dojenje? Čak i ako nisu, možete li mi reći njihov točan naziv, kako bi u dogovoru sa svojim liječnikom nabavila iste u inozemstvu. Napomenut ću i to da me moj ginekolog uputio da se sama raspitam o tim kontracepcijskim pilulama.
Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Kao dodatak kontracepcijskom učinku dojenja preporuča se peroralna primjena samih progestagena (tzv. mini pilula). Možete je nabaviti u nekim od naših ljekarni pod generičkim nazivom: 350 micro g Noretinodrona ili 30 micro g Levonorgestrela.