Kratka menstruacija...?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nodi prema opisanom ne radi se o trudnoći.

nodi5

postovani zanima me sta moze biiti da moju djevojku stalno boli stomak povracala je dvije 6.8 i 7.8 navece(mozda je od svađe jer smo se svađali i prepirali oko nekih stvari ) .jutos je se probudila i rekla mi da je povracala da je probudila mucnina i stalno je nesto nervozna dali je moguce da je trudna iako je dobila 27 i menstruacija je trajala 3 dana ili je neki poremecaj sa hormonima ili ? u panici sam neznam sta da radim .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je menstruacija došla na vrijeme ne radi se o trudnoći.
Od čega pivraća ne znam ali vjerovatna psihička nadgradnja na vaše emotivne probleme.

blabla12333

Imam probleme sa menstruacijama , cesto se desava da kasne puno tipa po mesec dana , a neki put se desava da budu redovne , sad zadnja menstruacija mi je kasnila 28 dana , posle toga sam dobila i trajalo je 1 dan , boleo me je stomak par dana pre toga i taj dan kada sam dobila , nemam nikakve mucnine ili bilo koje druge nuspojave , a ta menstruacija je bila svetlo crvene boje. Mozete da mi kazete o cemu je rec ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mnogo je uzroka kašnjenja. No s obzirom na vašu dob vjerovatno se radi o anovulacijskim ciklusima vjerovatno pcos.
Sugeriram pregled i uzv za početak.

fibi

Poštovani doktore, zanima me zbog cega može biti menstruacija svjetlije boje?? Inaače uvijek mi je tamne boje,bordo boja, a sada mi je svijetle boje,pa me zanima samo jel imaju neki razlozi zbog cega je to tako?? i da li je to normalno da se boja mijenja. Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovisi o koagulaciji krvi i enzimima. Mjenja se bojom.
Ne brinite.

el-sm

Poštovani, htjela bih vas pitati vezano za menstruaciju koja mi je trajala 2 dana i bila je manja nego prije, treći dan sam imala onaj smeđi iscjedak,a idući dan sam imala vrtoglavicu i povratila sam, idućih 6-7 dana sam imala bolove u donjem dijelu stomaka.
inače menstruacija mi je stigla na vrijeme, prije nje sam imal sve simptome kao i prije (ciklus mi traje 28 dana). Sa momkom sam imala odnose bez zaštite ali nije nikada svršio u mene.
I ovih dana kada smo ponovo imali odnos primijetili smo da iscjedak koji izađe iz vagine ima veoma ružan miris, što se prije nije dešavalo. Također zadnjih 4 mjeseca pijem tablete koje mi ublažavaju bolove tokom menstruacije jer sam imala veoma velike bolove, sada zadnji puta sam popila samo jednu.
Pa jel možete dati svoje mišljenje šta bi mogao biti problem svemu ovome ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bolovi i neugodan iscjedak su od upale u ginekološkom sustavu. Sugeriram pregled i terapiju.

el-sm

Hvala vam na odgovoru, a da li postoji mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Mateja0507

Poštovani
dobila sam menstruaciju 26.dan ciklusa, znači dan ranije(ciklus mi traje 27 dana), mjesečnica je bila pračena bolovima u trbuhu kao i obično i bila je srednje intenziteta, treći dan krvarenje je skoro pa prestalo tj.postalo je jako oskudno
Radi li se tu o mjesečnici ili ipak o implatacijskom krvarenjupošto sam imala nezaštičeni spolni odnos, ali bez ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o menstrualnom krvarenju.

violet007

Poštovani,

Prije 2 mjeseca sam imala spolni odnos, kasnila mi je i napravila sam test, međutim bio je negativan... par dana nakon toga procurila sam no primjetila sam da mi menstruacija nije kao prije, svijetlije je boje i u nešto manjim količinama! Zanima me da li se trebam brinuti ili je uzrok tomu samo stres?
Unaprijed se zahvaljujem happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju a i test je negativan.

dina1987

Postovani doktore.menstr.sam dobila na 28.dan inace ciklys je id 26-31 dan.medjutim prvi dan je bila obilna i crvena dakle normalna a vec drugi dan jedan ulozak je bio dovoljan, ali su ostajali tragovi krvi na toalet papiru, danas treci dan takodjer nista jedino tokom mokrenja na papiru ostaje krvav trag.mislite da je to uredu? Odnosi su bili zasticeni, izuzev cetvrtog dana menst.prek.snosaj.biljezim promjene u sluzi i prema mojim pretpostavkama dosla je 14 dana poslije ovulacije

dina1987

Zaboravila sam napomenuti da sam isti dan kad i men.dobila jaku gripu da li ona moze utjecati na obim menstr.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Infekcija svakako može utjecati na obim krvarenja.

dina1987

Hvala vam doktore.inace su mi menstruacije 1 d.krv 2.d malo manje a treci i cetvrti tek krv na toalet papiru ili smedji iscjedak.zabrinulo me jer drugi dan je bilo posve malo krv.mozda jer sam prelezala cijeli dan zbog gripe, uplasila aam se tih laznih menstr.ali evo danas ide jos koja kapljica.znaci nemam razloga za brigu?hvala vam mnogo

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.