Kratka menstruacija...?

dina2909

Poštovani,
još jednom zahvaljujem na odgovoru i evo poslušala vaš savjet i otišla na uzv. moj dr. kaže da je sve u redu i da nema nikakvih cista ni polipa ni ništa sl., samo je vidjela nekoliko folikula i veli da su janici sa obzirom da imam 39 god. u redu. e sada za iscjedak mi je dala dabraston tablete i veli da je to vjerojatno žuto tijelo, a da su ugrušci od moguće beta hcg trudnoće. zanima me vaše mišljenje sada nakon pregleda i dali su tablete u redu s obzirom da radimo na trunoći, a na netu čitam da one poremete cikluse i ovulacije?

hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Nemam što dodati. Uzimajte ih kao što vas je savjetovala vaša doktorica.

Lana32

Postovani.,
Imam 18 godina i u posljednja 3 mjeseca primjetila sam nesto sto mi se ranije nije desasvalo.
Naime 17.3 sam dobila menstruaciju onda opet 31.3, pa 18.4. sto me je vrlo zabrinulo jer nisu bile obilne kao ranije.
Onda sam dobila 6.5 i tada je po meni ciklus bio sasvim u redu i sada sam dobila 31.5 i ciklus mi je trajao najvise 2 dana i uopste nije bio obilan kao prije 3 mjeseca.
Jos da napomenem da mi ciklusi nikada nisu bili bolni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nešto od toga nije bila menstruacija. Sugeriram pregled i UZv da se ustvrdi stanje vašeg ginekološkog sustava.

milicaj93

Poštovani počela sam da pijem Jeannine pilule.I krenula sam da ih pijem prvog dana ciklusa i ciklus mi je trajao samo 2 dana a inače mi traje po 5 ili 6 dana.Pa me zanima da li je to normalna pojava ?Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalna. To je jedna od odrednica hormonske kontracepcije. Umanjenje intenziteta i trajanje menstruacije.

minifruc

Poštovani,
imam problem koji me strašno muči. Imam 20 godina i sve do sada sam imala redovne menstruacije, u trajanju od po 7 dana. Međutim, dobila sam mentruaciju prije 4 dana, drugi dan mentruacije sam imala odnos, partner nije ejakulirao, međutim mentruacija je odmah nakon odnosa prestala, dakle trajala je samo dva dana. Da li imam razlog za brigu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate. Neke je stvari i situacije i neka stanja mogu mijenjati. U obimu, trajanju, pojavnosti.

Alex994

Poštovani,
imala sam nezaštićene odnose sa dečkom od 24og do 26og jula i od 11og do 13og avgusta.Koristili smo metod prekinutog snošaja, znači nije svršio u mene.Dobila sam 14og što mi je i očekivan termin (menstruacija mi je redovna skoro godinu dana i uvek je 14og).Međutim bilo je braon boje (ne bordo nego baš braon) bistro i bilo ga je malo.Sledećeg dana isto samo što se pojavila i krv koja je bila svetlo crvena i retka.Menstruacija mi je trajala do 18og (znači 4 dana, a obično je 5-6) nastavilo se tako malo i svetlo crveno (dnevna količina je tolika da staje u dnevni uložak).Imala sam bolove u stomaku, karlici, temperaturu, glavobolju, blagu mučninu, meku stolicu.nakon menstracije su se nastavili bolovi u karlici i glavobolja.Imam zakazano kod ginekologa uskoro, ali sam jako nestrpljiva da saznam šta je.Da li je možda trudnoća ili nešto drugo?
hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije trudnoća. Možda pala, cista a možda i ništa. Otiđite na pregled svakako.

linar

Postovani,
Zanima.me Vase misljenje o sljedecem. Vec dvije godine radimo na djetetu,no buduci da sam ja imala tesku upalu jajnika,pcos i visok prolaktin to nije bilo moguce. Prolaktin se sada snizio a radi neredovitih menstruacija sam dobila duphastone. Sa tim tabletama mi se ciklus normalizirao i menstruacija dobivam svakih 30 dana. Zadnja menstruacija je bila 5.12. no ovaj ciklus sam dobila 24.dan,vrlo slabo,jedan dnevni ulozak mi je bio dovoljan. Tek treci dan je bio malo jaci izljev,sa par malih,sitnih ugrusaka. Pretpostavljala sam da se radi o menstruaciji,radila sam i test za trudnoci prije par dana i on je bio negativan. No nakon sto je menstruacija stala,meni su se javila lagane mucnine,samo navecer,gubitak apetita a grudi su mi jos uvijek cvrste,napuhane i svakim danom sve bolnije. Takodjer,u zadnjih par dana osjecam lagano probadanje u jajniku. Naravno, imala sam ciljane odnose u vrijeme ovulacije. Je li moguce da je ipak u pitanju trudnoca il se radi o nekom poremecaju zbog duphastona? Zahvaljujem na odgovoru.

sanjyy

Poštovani!
imam pitanje u vezi kratke menstruacije. Ciklus mi inace traje 25 dana i menstuacija mi je uobicajena bila po 5 dana, no ovaj i prosli mjesec trajala mi je samo jedan dan i bila je jaka sa jakim bolovima ko i za vrijeme menstruacije, drugi dan pojavio se samo smedi iscjedak. je li moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Linar ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju.
Sugeriram daljnju obradu neplodnosi od spolnih hormona pa nadalje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanjyy sve je moguće. Napravite test, Ako nije trudnoća, možda je upala, cista, endometrioza i sl.

Taki90

Poštovani zanima me da li je moguće da sam trudna. Menstruacija mi je trajala samo jedan dan a obično traje 5 dana. Inače pokušavam da zatrudnim ali sam i tog dana kada sam dobila popila dosta tableta protiv bolova. Da li mi je mozda zbog tableta menstruacija kratka ili zato što sam trudna? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se ne radi o trudnoći. Analgetici umanjuju intenzitet krvarenja.

quzzy123

Doktore,inace mi je menstruacija dolazila nakon 28 dana ali zadnjih 7-8 mjeseci dodje nakon 25-26 dana i traje oko 6 dana. Ovaj mjesec mi je dosla nakon 29 dana,pracena uovicajenim znakovima,glavobolja,boli stomak,grudi i td. Ali je trajala 3dana i 4 dan samo malo smedji iscjedak. Trec dan sam isna na more i kupala se bez tampona( skinem ulozak pa ga stavim kad se okupam). Inace decko i ja imamo redovne odnose ali bez zastite,ali on nikad ne ejakulira u mene. U cemu je problem sto mi je ovaj mjesec mjesecnica kraca? Jesam li trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Kupanjem u hladnoj vodi skratili ste trajanje i intenzitet menstruacije.

nikkka

Poštovani doktore,

unazad dva mjeseca imam kraću i oskudniju menstruaciju. Uvijek je trajala 5 dana, a sada traje 2 normalno, a treći završi. Osjećam bol u jajnicima i pritisak kao da trebam mokriti (a ne trebam). Imala sam upalu mokraćnih kanala zbog jedne bakterija enteroccocus. Da li je do svega toga moglo doći zbog te upale?

Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da je to normalno imati 3 dana. No svakako bih napravio UZV pregled sredinom ciklusa da se ne radi o cisti, upali, endometriozi, anovulaciji i sličnim stanjima koju mogu rezultirati kraćim trajanjem menstruacije. Nema veze s navedenom bakterijom.