Kratka menstruacija...?

Bez imena

Postovani,29.03 sam imala odnos bez zastite,07.04 sam uradila test za trudnocu bio je negativan....15.04 sam dobila,dva dana ranije,trajalo mi je sve do sad,znaci dva dana,krvarenje je bilo oskudno,imala sam stomacne bolove kao i uvek..... zanima me da li je rec o trudnoci ili je nesto drugo? Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali se menstruaciju. O kakvoj trudnoći govorite.?

Bez imena

Pa brine me da to nije mozda lazna menstruacija? posto mi nikad nije toliko kratko trajala i sa toliko malo krvarenja...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja stvar. Ne radi se o trudnoći.

moi123456

Poštovani, zadnjih jedno 9 mjeseci menstrualna krvarenja su mi se svela na 2 dana. inače ni prije mi nisu bila duga ni obila ali sada su kratka i jako oskudna. prvi dan malo tako da je dovoljan samo dnevni uložak a drugi dan malo više. Bila sam na pregledu i doktorica mi kaže da se njoj čini sve u redu. Ja sam ipak malo zabrinuta. Dali da tražim drugo mišljenje? Što može biti uzrok tome? A i zadnjih 5 mjeseci radimo na bebi ali bez uspjeha. Molim vas za savjet što da radim? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite hormonski status i hormone štitnjače.

hulala1

Postovani, imam obilne menstruacije od kada sam dobila prvi ciklus, a u zadnjih 5 mjeseci se to promjenilo, krece svijetlo roze skroz, kao razredjena krv, onda krene pravo krvarenje, ali za mene licno slabog intenziteta (jer je bas obilna prije bila), promjena je veoma vidljiva, i traje jedva 4 dana, a inace je bilo 5 dana krvarenja, 6 staje. Negdje sam procitala da sva odstupanja koja traju duze od 3 mjeseca nisu normalna, ali meni je sada ovo normalna menstruacija, mogu da funkcionisem normalno, dok je prije bila patnja, od obilnog krvarenja. Pitanje, da li je moguce da mi se menstruacija "unormalila" odjednom, kao sto ima vecina mojih vrsnjakinja ili je neki problem. Imam 23 godine i mikrocisticne jajnike, uzv nalaz u februaru (uredno sve osim, suspektan polip endometrija), hormoni uredni (septembar 2014), papa negativan (jul 2014), ciljani brisevi negativni (septembar 2014), nemam nikakvu istoriju drugih bolesti.. Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da se unormalila. Ako ste imali pcos ranije ta obilna krvarenja su bila disfunkcijska i bila su povezana s time.
Vjerovatno sad ovulirate pa vam se i ciklus ustabilio i nije više obilan.

curica91

Postovani,
Menstruaciju sam dobila 12.05.i trajala je samo 2dana.Bila je uobicajenog intenziteta i normalno sam imala simptome pms-a koji su nestali s dolaskom menstruacije.Inace mi menstruacija traje 4dana.Partner i ja radimo na trudnoci vec neko vrijeme.Test sam radila i negativan je.Prije mjesec i pol bila sam na pregledu i dr mi je radila ultrazvuk,tako da ne bi sad zbog ovog isla opet tako skoro na pregled,osim ako Vi smatrate da bih trebala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba novi pregled. Imali ste menstruaciju.

TamaraTasa93

Postovani,

Jako sam zabrinuta.Naime, pre tri meseca moj decko i ja imali smo peh (pukao je kondom) ja sam popila tabletu za dan posle, nakon 5 dana dobila sam menstrauciju (ranije nego sto bi trebalo) koja je bila jako oskudna i trajala svega 3 dana.Naredne dve menstruacije su stigle na vreme, i trajale bas kao i uvek 6-7 dana, poslednja mi je cak bila i suvise obilna sa jakim bolovima u stomaku prva dva dana.Ovaj mesec sam dobila 27.dan ciklusa (14.5.) prokrvarila sam kao i obicno a vec do sutra menstruacija se smanjivala i potpuno nestala...Nije cak bila ni obilna, u pocetku je bila sveza krv, sutra samo malo braon iscedak.U prethodnom ciklusu imala sam 3 odnosa bez zastite ači decko nije zavrsio unutra.Brinem se i ne znam sta da radim? A problem je sto nisam u Srbiji, dolazim tek za mesec dana, u inostranstvu sam i ovde ne mogu kod ginekologa.Grudi su mi bile bolne, sad me popustaju, osecala sam juce i ziganje u predelu jajnika i u ledjima ali menstruacije nema...Sta mi savetujete da uradim? U velikom sam stresu...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne radite. Kad se vratite javite se svom liječniku. Vjerujem da se radilo o menstruaciji.

a.o

Pozdrav. Prošlu menstruaciju sam imala 21.04. Ciklusi mi traju 27, 28 dana. 10.05. sam imala odnos sa deckom koji je prvobitno vriso penetraciju bez zastite(nije ejakulirao) te nakon toga nastavio sa kondomom(ejakulirao za svaki slucaj van rodnice). Po mom proracunu bili su mi neplodni dani. 18.05. dobijam očekivanu menstruaciju. Bolna je ali neobilna(inace su obilne, posebno prva 3 dana). Danas mi je 3 dan i skoro pa je nema nikako. Inače traje 6 dana u prosjeku, nikad ovako kratko. Mislite li da imam razloga za brigu i postoji li ikakva sansa da sam ipak trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

TamaraTasa93

Postovani,
Samo da se nadovezem.Naime, nakon 6 dana, tj 33.dan ciklusa sinoc sam dobila (rekla bih) pravu menstruaciju, imam grceve i sve tipicne simptome koje inace imam tokom menstruacije.Samo jedno pitanje, sta bi trebalo onda da znaci ono jednodnevno krvarenje pre 7 dana? Ovulacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Vjerovatno neka vrsta probojnog krvarenja.

dina2909

Poštovani
imam 39 godina, u prvom mjesecu sam imala pobačaj (bthcg trudnoća). Sada radimo na začeću, pa salno odlazim kod ginekologa i na uzv nemam nikakvih problema, brisevi su u redu, papa test je dobar. Jedino što me sada brine trebala sam dobiti ciklus 28.05.2015., došao mi je 2 dana ranije, ali to je ok jer mi je ciklus inače 26-28 dana, ali ovaj je malo bolniji nego inače (na što isto nisam obračala pažnju), jedino što sam dva dana prije samog ciklusa dobila neki tamno smeđi isjcedak, pa na papiru kada sam se brisala onda krvav trag, sada kada mi je došla mestruacija nije nešto sada prijako obilna (malo obilnija nego inače), ali imam jako puno ugrušaka koji su jako veliki kao da komadi nečeg ispadaju iz mene (imala sam ih i prije ali nikada tako puno i tako velike komade), od čega bi se to moglo dogoditi, dali je to normalna pojava ili je možda u pitanju opet pobačaj bta hcg trudnoće?
hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Treba isključiti miom, polip cerviksa ili endometrija, adenomiozu, koagulacijske promjene itd.
Sugeriram UZV 10 dan ciklusa.

dina2909

radila prošli mjesec uzv 9 dan ciklusa zbog folikometrije, nije bilo ništa od navedenog, endometrij uredan barem mi je tako rekla ginekologica. mada mi je ciklus trajao samo dan i pol, sada je opet neki smečkasti iscjedak, ali je trbuh i dalje jako nadut i osijećam lagani pritisak u donjem dijelu kao pred ciklus.

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram kontrolni UZV.