kratko krvarenje u trudnoći

Gabrijela

Lijepo Vas molim za odgovor. U 32. tjednu sam trudnoće i do sada je sve bilo u redu, i dalje se osjećam dobro, ali sam jučer vrlo malo i kratko prokrvarila poslije tuširanja. Tek sam kasnije to povezala s tuširanjem koje je možda bilo dugotrajnije nego što treba i s dosta vručom vodom. Da li samo to može biti uzrok, jer poslije se to više nije ponavljalo? Znam da je kupanje zabranjeno, pa sam se dosad upuštala u nešto duže tuširanje, koje mi više ne pada na pamet. Ovo mi je druga trudnoća tako da sam za jagodicu otvorena već nekih 8 tjedana. Iscjedak je baš bio krvav, nije bila sukrvica. Sad ne osječam nikakve druge promjene.
Puno hvala na odgovoru

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Svako krvarenje tijekom trećeg tromjesečja trudnoće zahtijeva pomnu inspekciju ušća kako bi se otkrio uzrok krvarenja (važno je isključiti postojanje placente i vase previje). Po ptrebi liječnik može zahtijevati da se učini i transvaginalni ultrazvučni pregled kako bi se prikazalo područje ušća i posteljice. Ukoliko će nalazi biti uredni, a Vi nećete imati subjektivnih tegoba opisani incident Vas ne mora zabrinjavati, ali svakako bih preporučila da ne pretjerujete niti sa previše hladnom, niti previše toplom vodom za tuširanje.