Krvarenje nakon kiretaze

Lelona

Bila sam trudna 7. tjedana, plod nije vidljiv, krenulo je krvarenje s ugruscima. Doktor je rekao da od trudnoce nema nista i da sam se sama vec pocela cistiti, uradena je kiretaza vakumom. Odmah otpustena kuci bez terapije, samo mirovanje. Krvarenje je prvi dan bili oskudno, da bi sutradan se pojacalo s ugruscima. Nemam nikakvih bolova, osim tog krvarenja. Zasada krvarenje traje 24h. Smatra li se to normalnim ili bih se trebala javiti hitno lijecniku. Ne znam jel bitno napomenuti, ali na desnom jajniku imam endometriozu velicine 3.5cm.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je krvarenje nakon zahvata malo jače i duže od menstrualnog.
Nije razlog za zabrinutost.

Lelona

Puno vam hvala! Smirili ste me!

Lelona

Zanima me jel bi mozda neka terapija ubrzala oporavak, odnosno smanjila krvarenje, npr. duphaston ili slicno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da. Ergometrin, analgetici i antibiotici.

sakiniki

Poštovani,
Imala sam kiretažu 08.01. Imala sam braonkasti iscedak prva dva tri dana i onda nista. Međutim, danas mi se pojavila sveža krv. Nije obilno krvarenje kao menstruacija i malo je tamnija krv. Da li je to normalno? Nemam nekih velikih bolova,osetim ponekad tup bol u donjem delu stomaka.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se materište 'prazni' od nakupljene krvi. Nije ništa opasno.